V Česku budú testovať každého hráča: Reštart súťaže je naplánovaný na koniec mája

Futbalisti pražskej Slavie
Futbalisti pražskej Slavie

PRAHA - Každý hráč musí pred reštartom najvyššej českej futbalovej súťaže absolvovať dva plošné testy na koronavírus. Ďalšiemu sa podrobí po šiestich kolách. Na týchto podmienkach sa dohodli predstavitelia Ligovej futbalovej asociácie (LFA) na pondelňajšom rokovaní s českým ministerstvom zdravotníctva.

Testom sa okrem hráčov podrobia aj tréneri, ich asistenti, maséri a ďalší členovia realizačných tímov Fortuna ligy i 2. ligy. Ak budú negatívne, v posledný májový víkend sa opäť rozbehnú dve najvyššie české futbalové súťaže, ktoré prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu.

"Pred každým zápasom musia hráči vyplniť zdravotný dotazník a minimálne dve hodiny pred výkopom ho odovzdať tímovému lekárovi," uviedol pre server lidovky.cz Rastislav Maďar, hlavný garant pracovnej skupiny ministerstva zdravotníctva pre zmierňovanie opatrení prijatých na zabránenie šírenia nového koronavírusu.

Ak sa v mužstve objaví nákaza, prípad prevezme krajská hygienická stanica ako u ktorejkoľvek inej osoby. Vykoná sa prieskum, pričom ten nutne nemusí poslať celý tím do karantény. Testy zaplatí LFA. Reštart súťaže je naplánovaný na utorok 26. mája, o tri dni skôr by mohol odohrať odložený duel 23. kola Teplice - Liberec. V utorok o všetkom definitívne rozhodne ligové grémium, na ktorom sa stretnú zástupcovia všetkých 32 profesionálnych klubov. K obnoveniu líg je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov (9), každá súťaž bude hlasovať zvlášť a rozhodne sama o sebe.


Tagy: Česko testy koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Alberto Saiz

DISKUSIA