Olympijský víťaz z Londýna sa obáva najhoršieho: Ak nebudú preteky, tak...

Alexander VinokurovAlexander Vinokurov Zdroj: steephill.tv

NUR-SULTAN - Šéf cyklistického tímu Astana Alexander Vinokurov sa obáva, že ak sa v prebiehajúcej sezóne nebude znova pretekať, kazašská stajňa zanikne.

Vedenie už pristúpilo ku škrtom platov svojich pretekárov i zamestnancov o 30 percent, pokým sa sezóna neobnoví. Hlavný zdroj financií pre tím je štátny fond Samruk Kazyna. "So sponzormi sme spravili všetko, čo je v našich silách. V Kazachstane, ako i inde vo svete, je to zložité. S ropou i s menou. Musíme prežiť tento rok a ak nebudú preteky, bude to veľmi komplikované. Myslím si, že v takom prípade by bol môj tím v ohrození a na budúci rok by zanikol," povedal Vinokurov pre francúzsky portál Cyclism'Actu.

Olympijského víťaza z OH 2012 v Londýne preto potešilo, že Medzinárodná cyklistická únia (UCI) minulý týždeň zverejnila nový kalendár pretekov na prebiehajúci rok. Sezónu, ktorú prerušili v polovici marca pre pandémiu koronavírusu, by mali obnoviť 1. augusta, keď sú na programe preteky Strade Bianche v Taliansku. "Potrebovali sme kalendár a od prezidenta UCI a jeho tímu bola výborná robota, že ho pripravili. Je síce poriadne nahustený, ale chápem všetkých organizátorov, ktorí chcú, aby sa ich podujatia uskutočnili," povedal Vinokurov.

Škrty museli urobiť aj v stajniach Mitchelton-Scott, Bahrajn-McLaren, Lotto-Soudal a najviac postihli CCC.

Viac o téme: Astana Alexander Vinokurov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: steephill.tv
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články