Príde Slovensko o dlhoročnú biatlonovú jednotku? Otčenáš bojuje o záchranu kariéry!

Martin OtčenášMartin Otčenáš Zdroj: TASR - Michal Svítok

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenskí biatlonisti možno prídu o svoju dlhoročnú jednotku Martina Otčenáša, ktorý má dlhotrvajúce problémy s chrbticou. Kariéru sa čoskoro tridsaťtriročný Otčenáš snaží zachrániť ozónovou terapiou. Pokiaľ mu injekcie pomôžu, pustí sa do predolympijskej sezóny.

Otčenáš ako jediný zo Slovákov v minulej sezóne Svetového pohára bodoval a na majstrovstvách sveta v Anterselve sa blysol 13. miestom v šprinte. Počas takmer všetkých pretekov však cítil ostrú bolesť, pretože mu opúchala platnička a tlačila na nerv. Preto v Banskej Bystrici chodí na ozónové injekcie.

"Rozhodne môj zdravotný stav, či ešte pôjdem ďalej. Som po druhej injekcii. Po každej mám nariadený dvojtýždňový pokoj. Ak mám pokračovať, nesmie to byť tak, že ma bude tri štvrtiny sezóny bolieť chrbát. Už by som nechcel s bolesťami dobiehať niekde na 80. mieste, "povedal denníku Šport.

Martin Otčenáš na strelnici Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Michal Svítok

Slovensko kleslo v hodnotení Pohára národov a v individuálnych pretekoch bude mať len troch biatlonistov namiesto štyroch. Tréner Tomáš Kos má teraz v tíme kvarteto Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Michal Šima a Matej Balog.

Viac o téme: Biatlon Martin Otčenáš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články