Český reprezentant Gudas ohúrený hviezdnym Ovečkinom: Ktokoľvek si z neho môže urobiť srandu

Radko Gudas a Alexander Ovečkin ešte ako súperi
Radko Gudas a Alexander Ovečkin ešte ako súperi

BEROUN - Český hokejový reprezentant Radko Gudas považuje za nereálne zotrvanie vo Washingtone Capitals, kde mu vyprší zmluva po aktuálnej sezóne, ktorú prerušila pandémia koronavírusu. Dvadsaťdeväťročný obranca nervozitu z neistej budúcnosti nepociťuje a pevne verí, že o jeho služby bude v NHL záujem.

Ak sa pozastavený ročník najslávnejšej hokejovej súťaže sveta znova rozbehne, dohrá ho vo Washingtone. V nasledujúcej sezóne však už dres Capitals zrejme neoblečie. "Myslím, že nie je šanca. Bojujú už proti platovému stropu. Majú tam mladých hráčov a tí budú hrať pod zmluvami, ktoré pre nich určite budú prijateľnejšie. Myslím, že chlapci, ktorým končí zmluva, budú z Washingtonu odchádzať," povedal Gudas na golfovom turnaji v Beroune.

Na konci marca sa z USA presunul domov a prípadným novým angažmánom sa počas pauzy zatiaľ nezaoberá. "Verím, že zostanem v NHL. Niektoré tímy majú problémy s obranou. Momentálne sa udržiavam v kondícii a občas sa pozriem na e-mail, ako to vyzerá s ligou, s chalanmi si zavoláme, napíšeme. To je asi všetko, čo pre to môžem teraz urobiť. Čakám, až sa otvorí trh s voľnými hráčmi," vyhlásil bývalý hokejista Philadelphie alebo Tampy Bay.

"S mojou históriou môžem hrať kdekoľvek. Neriešim, kde a na ako dlho. Je to hudba budúcnosti, budem to riešiť na mieste. Rodinka pôjde všade so mnou, mám šťastie, že v tom nemám nejaké veľké podmienky," doplnil otec troch detí Gudas.

V drese Capitals to bolo super

Do Washingtonu bol vymenený vlani v júni z Philadelphie. V 63 zápasoch za Capitals si pripísal 15 bodov za dva góly a 13 asistencií a nazbieral 15 plusových bodov v hodnotení účasti na ľade. Pred koronavírusovou pauzou ale po príchode typologicky podobného obrancu Brendena Dillona vypadol zo zostavy. Napriek tomu bol v klube z hlavného mesta USA spokojný.

"Mňa to tam bavilo. Vyhrávalo sa, bola skvelá atmosféra. Tím super, koučovia nám dávali voľno. Snažili sa pre nás robiť prvé posledné. Bola to skvelá sezóna, nemám na ňu jedinú zlú spomienku," konštatoval Gudas.

Washington pred prerušením získal v 69 zápasoch základnej časti 90 bodov a je piatym najlepším celkom súťaže. "Je tam výhernú kultúra. Chlapci vedia, čo je ich práca v tíme. Aj keď prehrávame 1:3 po prvej tretine, tak sa nič nedeje, nič nemeníme, len dáme rýchle tri góly, aby sme vyhrali. Takto to tam chodilo, čo bolo skvelé," priblížil dôrazný bek.

Ovečkin naňho spravil veľký dojem

Obrovský dojem na neho urobil tiež hviezdny ruský kapitán Alexander Ovečkin, ktorý vo februári ako ôsmy hráč v histórii NHL pokoril hranicu 700 nastrieľaných gólov. "Fakt skvelý chlap. Užíval som si, ako sa k nám správa. Hoci je to legenda, je v pohode a ktokoľvek si z neho môže urobiť srandu. Naopak on to dokáže pekne vrátiť späť. Trošku sa z neho tá sranda musí urobiť, aby si toľko nemyslel," usmieval sa Gudas.

"Bolo neuveriteľné, ako ťahal za svojim 700. gólom. To sa nepodarí skoro nikomu a ja si cením, že som bol pri tom. Uvidíme, čo bude ďalej," dodal odchovanec Kladna.


Tagy: Washington Capitals Alexander Ovečkin Radko Gudas

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA