McGregor poslal jasnú výzvu na zápas a naložil všetkým: Khabib, si trápna krčiaca sa krysa!

Conor McGregor oslavuje výhru Conor McGregor oslavuje výhru Zdroj: SITA/AP/John Locher

JACKSONVILLE - Americký bojovník MMA Justin Gaethje získal titul dočasného šampióna v ľahkej váhe organizácie UFC. Na galavečere UFC 249 v Jacksonville zdolal krajana Tonyho Fergusona technickým knokautom v záverečnom piatom kole. Dočasný šampión Gaethje by si logicky vo finále mal zmerať sily so stále neporazeným šampiónom Khabibom Nurmagomedovom, ale netreba zabúdať na ikonického Conora McGregora, ktorý teraz tiež vstupuje do hry.

Írska legenda UFC, ktorá vyhrala 22 z doterajších 26 vystúpení, sa pokúša opäť strhnúť pozornosť na seba a získať do klietky vytúženého súpera. Conor na sociálnych sieťach zaútočil na svojich potenciálnych súperov - večného rivala Khabiba, s ktorým už raz padol a tiež dočasného šampióna Gaethjeho (22-2), ktorému poslal jasnú výzvu. 

"Tento šport je o fanúšikoch. Pôvodne som nechcel nastupovať v prázdnej hale, ale teraz mi bude potešením ukázať, akú mám silu aj bez ich podpory. Budúci zápas som ja verzus Justin Gaethje, pretože Khabib je najväčší zbabelec v hre," spustil sériu urážok a dočasnému šampiónovi poslal jasnú výzvu. Rozohnený McGregor si na paškál následne zobral aj porazeného Tonyho Fergusona: "Až sa Tony uzdraví, bude zápasiť s Dustinom Poirierom. Ak nezmení stratégiu, čo on nezmení, tak ho Dustin porazí. Lenže ten potom tiež prehrá. To je celá jeho kariéra, pár výhier a potom znova porážky."

Tony Ferguson a Justin Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - John Raoux

McGregor zotrel Gaethjeho a naložil aj Khabibovi

Dočasný šampión Gaethje sa tiež nevyhol reakcii ikony UFC: "Justin! Chlap, ktorý rád objíma nohy, nepredstavuje žiadne riziko. Stačí okolo neho tancovať. Ozajstná výzva je tu! Ja ťa rozsekám. Z tvojich zubov si urobím náhrdelník, ako trofej. Si mŕtvy," pokračoval v trash-talku McGregor, ktorý pritom vo vzájomnom súboji s Khabibom nemal žiadnu šancu. "Už nikdy nehovor že reprezentuješ USA. Žiadny Američan by s uznaním nehovoril o členovi Džihádského teroru. Na to nezabudni. Si slepý hlupák a ja budem tým, kto túto prácu dokončí," oprel sa do Gaethjeho, ktorý s rešpektom hovoril o Khabibovi.

Na toho McGregor nemá jedného pekného slova a aj teraz mu poriadne naložil: "Khabib, si trápna, krčiaca sa, skrývajúca krysa. Nič nové. Potvrdilo sa to, čo som mnohokrát povedal a čo bolo vždy zrejmé. Si hanbou pre skutočných zápasníkov," pokračoval Conor, ktorý si verí: "Až zdemolujem túto divíziu, pôjdem do 77 kg," oznámil smelo.

"Uvidime sa v júli," zakončil množstvo urážok sebavedomý McGregor, ktorý sa snaží pritiahnuť pozornosť aby si vynútil zápas s Gaethjem, s ktorým mal pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu bojovať a dosiahnuť vytúženú odvetu s Nurmagomedovom. Stále ale nie je jasné, či sa v lete do klietky vráti a ani to, proti komu nastúpi. V posledných dňoch médiá uviedli, že by si mohol zmerať sily s Jorgem Masvidalom vo velterovej váhe. 

Nurmagomedov okamžite zareagoval

Dagestánsky orol na tvrdú kritiku okamžite reagoval ostrými slovami a porazenému írskemu súperovi pripomenul, ako mu to v roku 2018 v klietke ukázal. "Objímanie nôh? Zabudol si, ako si po mojom údere spadol na zem, alebo si za klávesnicu sadol opitý? Porazil som ťa v postoji, rozobral som ťa v zápase a totálne som ťa zničil na zemi. Ty si bol ten, kto sa bezmocne oháňal rukami, a nakoniec sa vzdal. Nezabúdaj na svoje slová, je to len biznis," kontroval Khabib. 

Nurmagomedov pripomenul nezabudnuteľný súboj s McGregorom pár fotkami z titulového zápasu o šampióna na UFC 229, ktorý ukončil v štvrtom kole submisiou súpera a obrovská rivalita obidvoch borcov sa od tohto súboja neustálne stupňuje. Prezident UFC Dana White oznámil že súboj Nurmagomedova s Gaethjem by sa mal uskutočniť na jeseň, otázne je, či sa po svojom trash talku do hry nevráti aj ikonický McGregor, ktorý stále je veľkou postavou MMA. 

Viac o téme: MMA Conor McGregor UFC Justin Gaethje Khabib Nurmagomedov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/John Locher; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články