Koronavírus zatriasol s budúcnosťou KHL: Vedenie chce mať v lige 24 tímov

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MOSKVA - O zahraničných účastníkoch v nasledujúcej sezóne rozhodne vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v máji, prípadne júni. Povedal to prezident ligy Alexej Morozov pre agentúru TASS.

Uplynulý ročník museli pre pandémiu koronavírusu zrušiť 25. marca počas play-off. Situácia ovplyvnila aj schvaľovanie klubov do ďalšej sezóny. "KHL tradične rozhodovala o účastníkoch na konci marca, ale tento rok sme museli spraviť výnimku. Podrobne sledujeme vývoj situácie v zahraničí aj doma. Vedenie súťaže sa stretne v máji alebo júni, aby schválilo definitívnu podobu budúcej sezóny," povedal Morozov.

V minulej sezóne pôsobilo v KHL 24 klubov, okrem Ruska aj z Fínska, Bieloruska, Číny, Kazachstanu a Lotyšska. V predchádzajúcich rokoch hral v súťaži aj slovenský zástupca Slovan Bratislava, ten opustil ligu pred ročníkom 2019/2020. Podľa Morozova je súčasný počet tímov optimálny a korešponduje so stratégiou KHL. "Na súčasnej podobe sme pracovali dlho a na základe prieskumov a odborných stanovísk si myslíme, že 24 klubov je optimálne číslo. Určite do toho nechceme nasilu zasahovať."


Tagy: Alexej Morozov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA