Lyžovanie stratí veľkú osobnosť: Dvojnásobná olympijská šampiónka oznámi ukončenie kariéry

Anna VeithováAnna Veithová Zdroj: SITA/AP/Pier Marco Tacca

VIEDEŇ - Rakúska lyžiarka Anna Veithová oznámi v máji ukončenie kariéry. V stredu o tom informoval portál periodika Kronen Zeitung, dvojnásobná celková víťazka Svetového pohára a olympijská víťazka zo Soči 2014 správu zatiaľ oficiálne nepotvrdila.

Veithová (rod. Fenningerová) oslávi 18. júna 31. narodeniny. Okrem zlata v super-G získala na ZOH 2014 aj striebro v obrovskom slalome. O štyri roky neskôr v Pjongčangu takmer obhájila olympijský triumf v super-G, no o stotinu sekundy ju senzačne zdolala Češka Ester Ledecká a Rakúšanka brala striebro. Z majstrovstiev sveta má Veithová na konte tri zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Celkové poradie SP vyhrala dvakrát za sebou v rokoch 2014 a 2015, pridala aj tri malé glóbusy za prvenstvá v hodnotení disciplín.

Rakúsku reprezentantku v uplynulých rokoch prenasledovali zdravotné ťažkosti. Od roku 2015 utrpela až tri vážne zranenia kolena a ukončenie kariéry zvažovala už v minulosti. V minulej zime sa do SP vrátila koncom novembra, jej najlepším výsledkom bolo februárové siedme miesto v super-G v ruskom stredisku Roza Chutor.

Viac o téme: Anna Veithová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Pier Marco Tacca
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články