Hokej na Slovensku bude ešte dlho paralyzovaný: Prezident HC Košice radí odložiť štart ligy

Július Lang
Július Lang

KOŠICE - Podľa prezidenta HC Košice Júliusa Langa by sa nový ročník hokejovej Tipsport ligy mal začať v decembri. Už pred pár mesiacmi avizoval, že predčasným ukončením sezóny 2019/2020 vzniknú klubom stotisícové škody. Absencia zápasov vyraďovacej časti znamenala pre viaceré kluby významný škrt v príjmoch, patril k nim aj košický HC.

Pandémia koronavírusu spôsobila klubu viaceré komplikácie a priniesla mnohé otázniky. Vedenie "oceliarov" už o prípadnej pomoci komunikuje s vedením Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), ale aj ďalšími významnými partnermi. "Po predčasnom ukončení sezóny 2019/2020 sme začali aktívnu komunikáciu so SZĽH, mestom Košice a potenciálnymi sponzormi. Pravdupovediac, čakal som väčšiu koordináciu zo strany zväzu a Pro-Hokeja. My totiž napríklad vôbec nevieme, kedy sa začne nová sezóna ani to, ktoré kluby budú hrať v lige. Aj preto sú veľmi komplikované naše komunikácie so sponzormi," uviedol Lang pre TASR.

V čase postupného uvoľňovania opatrení sa čoraz častejšie skloňuje otázka začiatku nového ročníka: "Samozrejme, že by sme boli všetci radi, keby sa sezóna začala čo najskôr. To však vidíme ako nereálne. Naši sponzori a potenciálni sponzori majú po pandémii čo robiť sami so sebou. Musia sa dostať z finančných problémov, preto predpokladám, že viacerí nebudú mať dostatočnú silu na to, aby podporili hokej. Preto je moja predstava, ale aj predstava nášho klubu, taká, že by bolo vhodné posunúť začiatok sezóny 2020/2021 na december."

Zloženie kádra a realizačného tímu pre sezónu 2020/2021 je témou budúcnosti, no Július Lang potvrdil, že na pozícii športového riaditeľa nenastane zmena. "Jan Šťastný pokračuje v našom klube. Komunikujeme aj s trénerom Petrom Draisaitlom, s ktorým máme akúsi džentlmenskú dohodu. Akonáhle budeme vedieť, kedy sa začne sezóna a ktoré tímy v nej budú, tak začneme ďalej diskutovať o pokračovaní spolupráce," prezradil Lang. Vedenie klubu netajilo spokojnosť s herným prejavom "oceliarov" pod vedením Petra Draisaitla.


Tagy: HC Košice Július Lang

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR - František Iván

DISKUSIA