Slovenské kluby je nutné zachrániť pred zánikom: Lintner prezradil, koľko tímy dostanú peňazí

Richard Lintner
Richard Lintner

BRATISLAVA - Všetky kluby hokejovej Tipsport Ligy dostanú od spoločnosti Pro-Hokej finančnú čiastku presahujúcu sumy z predchádzajúcich sezón. Nasledujúci ročník, ktorý by sa podľa slov riaditeľa spoločnosti Pro-Hokej Richarda Lintnera mohol začať v októbri, spestrí aj ligový Superpohár.

Pre pandémiu koronavírusu predčasne ukončená sezóna bez odohraného play-off spôsobila v slovenskom hokeji veľké problémy. Z diváckeho i televízneho pohľadu sa neodohrali najatraktívnejšie zápasy, klubom spôsobili ušlé príjmy. V náročnej situácii sa však spoločnosti Pro-Hokej v spolupráci s najväčšími partnermi TL podarilo pre kluby zabezpečiť financie. "Veľmi rád konštatujem, že naši partneri sa k vážnej situácii postavili veľmi ústretovo a vďaka našim dohodám Pro-Hokej podporí kluby v takmer stopercentnej výške pôvodného finančného plánu. Myslíme však už aj na novú sezónu a uvedomujeme si, že v dnešnej dobe je pre kluby náročné pripravovať svoje rozpočty bez ďalšej pomoci," povedal Lintner na štvrtkovom brífingu v Bratislave.

Na stredajšom spoločnom stretnutí vo Zvolene zástupcovia klubov diskutovali o ďalších možnostiach financovania, keďže ich mnohí lokálni partneri v dnešnej dobe zvažujú ďalšiu podporu hokeja. Kluby už pred pár týždňami vyzvali so žiadosťou o pomoc aj Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). "Zatiaľ k dohode nedošlo. Kluby nechcú len pasívne čakať, preto pripravujú obchodnú ponuku pre zväz, ktorá by mohla k dohode o pomoci napomôcť," uviedol Lintner.

Šéf Pro-Hokeja už myslí na ďalší ročník TL, ktorý obohatí aj nový súťažný formát. "Spoločne s našimi partnermi Tipsport, Kaufland a RTVS sme pripravili slovenský ligový pohár s názvom Kaufland Super Cup Tipsport Ligy. Vďaka RTVS sa najzaujímavejšie zápasy ligového Superpohára dokonca odvysielajú v priamych televíznych prenosoch počas rozbehnutej tipsportligovej sezóny 2020/2021."

Atraktivitu ligového Superpohára zvýši nasadenie prvej šestky tipsportligistov z predchádzajúceho ročníka. V boji o trofej ich doplnia dvaja postupujúci z kvalifikácie, v ktorej sa predstaví osem nominovaných slovenských klubov. Finálové zápasy by sa mali odohrať v januári 2021. "V súčasnosti intenzívne cítime beznádejný hlad po živej športovej emócii. Práve apríl a máj mal byť na našich obrazovkách plný domáceho a svetového hokeja vo vrcholnej kvalite. Oceňujeme preto nový hokejový produkt, prostredníctvom ktorého nášmu divákovi prinesieme boje tradičných klubových rivalov. Zároveň si plne uvedomujeme, že práve televízne prenosy podporia reštart športu v našej krajine,“ uviedol riaditeľ sekcie športu RTVS Matej Hajko.


Tagy: Richard Lintner Matej Hajko Pro-Hokej

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Jaroslav Novák

DISKUSIA