Legenda NHL bez servítky: Kedysi sa po zápasoch išlo na striptíz, videohry tím nestmelia!

Brett Hull počas osláv Stanley Cupu, ktorý minulú sezónu získal tím St. Louis Blues
Brett Hull počas osláv Stanley Cupu, ktorý minulú sezónu získal tím St. Louis Blues

ST. LOUIS - Legendárny Brett Hull strelil v NHL 741 gólov a okrem zabijackého streleckého inštiktu miloval bohémsky život. Dnešná doba mu však príliš nesedí.

Zámorskí novinári sa ho opýtali, čo hovorí na kauzu Brendana Leipsica z Washingtonu Capitals. Nedávno totiž unikli na verejnosť jeho správy zo skupinového rozhovoru na Instagrame. 25-ročný Kanaďan mal nevhodné poznámky na priateľku útočníka Edmontonu Oilers Connora McDavida a manželku Tannera Pearsona z Vancouveru Canucks.

Klub ho v reakcii na celú udalosť zaradil na listinu nechránených hráčov. Je to prvý krok k tomu, aby mohol s hráčom rozviazať kontrakt. "Robili a hovorili sme to isté, s tým rozdielom, že nás pri tom nikto nemohol pristihnúť. Neexistovala šanca, ako by sa to mohol niekto dozvedieť," povedal Hull.

Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu v drese Dallasu a Detroitu dnes už len spomína na staré časy NHL. "Po zápasoch sme mohli vyraziť do mesta, zájsť aj do strip klubov. Mohli sme si naozaj robiť, čo sme chceli, a nehrozilo nám pritom žiadne nebezpečenstvo, že sa o tom niekto dozvie. Pri hraní videohier na Xboxe ozajstný a súdržný tím nevznikne," otvorene priznal svoj názor.

Zároveň ale chápe opatrnosť dnešných hráčov. "Teraz sú pravidlá hry iné. Chcete sa ísť niekam do klubu zabaviť s hrozbou toho, že si vás pri tom každý nafotí, alebo budete opatrní a vyhnete sa ťažkostiam?" skonštatoval.


Tagy: Brett Hull

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Darron Cummings

DISKUSIA