Jágr makal na opustenom zimáku, ostatným poslal odkaz: Kto je múdry, môže vystreliť nahor!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

PRAHA - Legendárny hokejista Jaromír Jágr síce stále nepotvrdil, že bude aj po zostupe Kladna z extraligy pokračovať v hráčskej kariére, na novú sezónu sa ale pripravuje. A nijako ho v tom neobmedzuje ani pandémia koronavírusu. Ako majiteľ klubu mohol počas nej využívať k tréningu i zázemie kladenského zimného štadióna.

"Nám sa skončila sezóna, takže to beriem tak, že mám voľno. Nie je ľad, ale rovnako by v tejto dobe ani nebol. Cvičil som doma alebo na zimáku. Ten bol síce zatvorený, ale ja ako majiteľ od neho kľúče samozrejme mám, takže som tam bol sám. Nič sa až tak výrazne nezmenilo. Snažil som sa stále robiť veci, ktoré milujem a ktoré mi robia radosť," povedal Jágr počas instagramového streamu s tenistkou Barborou Strýcovou.

Je presvedčený, že keby bol mladší, obdobie pandémie by ho posunulo dopredu. "Túto situáciu by som určite využil, pretože som bol vždy zvyknutý trénovať sám od seba. Vedel by som, že tá vôľa trénovať mi prinesie hrozne veľa. Teraz uvidíme, kto naozaj má vôľu. Hlavne v individuálnom športe. Kto je múdry a pripravoval sa, môže vyskočiť hrozne moc hore," domnieva sa Jágr.

Opätovne pripomenul, že chuť ďalej pokračovať v ňom posilňuje láska k hokeju. "Keby som to nemiloval, ťažko budem ďalej pokračovať. Musíš to milovať. A potom je tu otázka motivácie. Už len dokázať pochybovačom, že môžeš ďalej hrať, že na veku nezáleží a nie je rozhodujúci, že je to len číslo. Dôležitá je vôľa a tá láska k tomu športu, to je rozhodujúce. to sú veci, ktoré ma motivujú, aby som hral ďalej," povedal Jágr.


Tagy: Jaromír Jágr

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Rytíři Kladno - Poláček Josef

DISKUSIA