Slovenskí reprezentanti prehovorili o podmienkach v Amerike: Prísne opatrenia na tréningoch

Albert Rusnák
Albert Rusnák

NEW YORK - Vedenie zámorskej futbalovej ligy (MLS) predĺžilo moratórium na skupinové a tímové tréningy z 15. mája až do 1. júna. Hráči môžu trénovať individuálne aj v tréningových centrách klubov, musia však dodržiavať prísne bezpečnostné opatrenia.

“Keď sa skončí tréning jednej skupinky, priestor sa musí dezinfikovať. Až potom môžu prísť na rad ďalší Ak lopta náhodou opustí priestor jedného hráča, ten druhý mu ju už nemôže vrátiť. Ani sa jej dotknúť. Musí prísť tréner a dezinfekčným prostriedkom ju najprv vyčistí. Opatrenia sú dosť prísne,“ popísal situáciu pre portál sport.tn.nova hráč Realu Salt Lake Albert Rusnák..

Ligu pre pandémiu koronavírusu prerušili 12. marca, pôvodne sa mala obnoviť 10. mája. Neskôr vedenie súťaže informovalo, že sa začne 8. júna. "Pred tréningom nám vždy odmerajú teplotu a ak je všetko v poriadku, môžeme sa pustiť do prípravy. Aspoň niečo," doplnil Rusnáka ďalší člen slovenskej reprezentácie Ján Greguš, ktorý pôsobí v Minnesote United.

V USA evidovali v piatok ráno SELČ vyše 1,4 milióna nakazených obyvateľov novým koronavírusom, chorobe podľahlo takmer 86.000 osôb. Celosvetovo je v 212 krajinách/územiach potvrdených už vyše 4,44 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom, podľahlo mu vyše 300.000 osôb.


Tagy: USA Albert Rusnák MLS Ján Greguš

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
rsl.com

DISKUSIA