Mladý Čech si totálne pokazil meno: Spor pokračuje! Sparta od neho žiada 55 miliónov

Martin Hašek
Martin Hašek

PRAHA - Odškodné vo výške 55 miliónov korún požaduje futbalová Sparta podľa denníka Sport po záložníkovi Martinovi Haškovi. Dvadsaťštyriročný hráč podal v marci výpoveď, ktorú klub považuje za neoprávnenú. V minulom týždni sa letenský celok obrátil na Futbalovú asociáciu ČR, ktorá bude situáciu riešiť v rozhodcovskom konaní.

14-stranový dokument, ktorý Sparta predložila futbalovej asociácii, vypracoval advokát Bronislav Šerák. Detailne v ňom opísal, ako podľa klubu Hašek porušil opakovane zmluvu. Haškova právna zástupkyňa Markéta Vochoska Haindlová materiál, ktorým sa bude zaoberať trojčlenný senát rozhodcov, ešte nevidela. "Zatiaľ sme neobdržali predžalobnú výzvu ani samotnú žalobu. Môžem čerpať len z tlačového vyhlásenia Sparty. V tejto chvíli nemáme nič iné k dispozícii," povedala Sportu.

Spor Haška so Spartou sa tiahne od konca januára, keď futbalista odmietol odcestovať na sústredenie do Španielska. O bývalého hráča Bohemians 1905 sa v tom čase uchádzal klub Maccabi Haifa, na ktorého ponuku Sparta napokon pristúpila. Hašek však potom odmietol podpísať zmluvu, na ktorej sa s izraelským klubom dohovoril.

Odvtedy trénoval s rezervným tímom, ale po čase dal podľa klubového webu Sparte ultimátum, aby bol vrátený do áčka. Vedenie klubu ho vyzvalo, aby v B-tíme naďalej plnil uložené úlohy. Po ďalšej písomnej komunikácii sa Hašek 12. marca nedostavil na tréning B-mužstva a podal výpoveď. Sparta sa proti takémuto konaniu ohradila s tým, že hráč sa tým vystavil možným vysokým sankciám.


Tagy: AC Sparta Praha Martin Hašek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA