Boxerské zápasy vonku na záhrade? Joshuov promotér to už má pred očami

Anthony Joshua v súboji s Alexandrom Povetkinom
Anthony Joshua v súboji s Alexandrom Povetkinom

LONDÝN - Promotér svetového šampióna v ťažkej váhe Anthonyho Joshuu sa rozhodol organizovať boxerské zápasy na vlastnej záhrade. Po uvoľnení reštrikcií proti šíreniu koronavírusu by sa boxeri v Británii mali vrátiť do ringu v júli a manažér Eddie Hearn toho chce hneď využiť. Zázemie pre súboje pripravuje na rozľahlom pozemku svojho sídla v Brentwoode neďaleko Londýna.

"Budujeme šatne pre boxerov, prístupovú cestu k ringu a zabezpečujeme všetko potrebné, aby sa to dalo urobiť s pár ľuďmi," povedal Hearn denníku Daily Mail. "Prevádzkovať kontaktný šport v hale alebo uzavretej telocvični, kde sa všetci potia, nie je ideálne. Toto bude hygienickejšie a bezpečnejšie a bude to vyzerať parádne, keď to budú snímať zhora drony. Boxeri budú mať pocit veľkej akcie. Trávniku to asi dvakrát neprospeje, ale pre box to bude skvelé," uviedol promotér.

Bez prítomnosti divákov chce na svojej záhrade hostiť boxerské duely počas všetkých štyroch júlových víkendov. Účastníkov podujatí plánuje ubytovať v blízkom hoteli, kde by museli podstúpiť testy na koronavírus, než sa presunú k nemu domov.

"Bude to veľké. Len si to predstavte, Je leto, dom nasvietený, v diaľke je vidieť Canary Wharf a začína ohňostroj. Potom nastupujú Dillian Whyte a Alexander Povetkin k ohromnej ​​rezbe na mojom trávniku," zasníval sa Hearn. Povetkin s Whyteom sa mali stretnúť 2. mája v Manchestri o pás organizácie WBC v ťažkej váhe, ale pandémia koronavírusu súboj zhatila.


Tagy: Eddie Hearn

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Matt Dunham; Video: Youtube

DISKUSIA