Večný Zlatan sa bude musieť premiestniť: Mesto Malmö ho už nechce na svojom území

Zlatan Ibrahimovič má v rodnom meste Malmö bronzovú sochu s vlastnou podobizňou
Zlatan Ibrahimovič má v rodnom meste Malmö bronzovú sochu s vlastnou podobizňou

ŠTOKHOLM - Socha švédskej futbalovej hviezdy Zlatana Ibrahimoviča v Malmö sa po opakovaných útokoch vandalov pravdepodobne bude sťahovať. Ako uviedli miestne médiá, vedenie mesta sa o tom chystá rozhodnúť na pondelkovom zasadnutí a zároveň sa chce obrátiť na futbalový klub Malmö FF so žiadosťou, aby navrhol iné miesto.

Trojmetrová a poltonová socha slávneho útočníka a rodáka z Malmö bola blízko miestneho štadióna odhalená vlani v októbri. Cieľom vandalov sa stala po tom, čo Ibrahimovič v novembri oznámil, že investoval do konkurenčného štokholmského klubu Hammarby IF.

Najvážnejšie poškodená bola na začiatku januára. Neznámi páchatelia postavu podrezali v členkoch a socha sa zrútila na plot, ktorý ju od predchádzajúceho útoku chránil. Dielo bolo potom odstránené kvôli nutným opravám a je uschované na tajnom mieste, v lete má byť znovu inštalované.

Ibrahimovič, ktorý v Malmö hral na začiatku kariéry, trávil vo Švédsku dvojmesačnú koronavírusovú pauzu a absolvoval niekoľko tréningov práve v Hammarby. Teraz je už tridsaťosemročný kanonier späť v Taliansku, kde sa po povinnej dvojtýždňovej karanténe pripojí k svojmu súčasnému celku AC Miláno.


Tagy: Zlatan Ibrahimovič Malmö

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Johan Nilsson/TT News Agency

DISKUSIA