Trenčín to rozbalil ako prvý zo slovenských klubov: V kádri bude veľa domácich tvárí

Hokejisti HC Dukla Trenčín začali s letnou prípravou
Hokejisti HC Dukla Trenčín začali s letnou prípravou

TRENČÍN - Hokejisti Dukly Trenčín začali v pondelok prípravu na suchu, zatiaľ ako jediný tím Tipsport Ligy. Hráči si po príchode museli vydezinfikovať ruky a museli prejsť aj meraním teploty, následne trénovali v päťčlenných skupinách pod vedením kondičného trénera Stanislava Magulu. Na všetko dozerali tréner Ján Pardavý a športový manažér Branko Radivojevič. Kouč Dukly prezradil, že počas prestávky spôsobenej pandémiou koronavírusu pracoval aj na termínoch prípravných zápasov, klub sa zatiaľ dohodol s piatimi súpermi.

Trenčania sa zišli v priestoroch základnej školy na Hodžovej ulici. "Sezóna bude špecifická, aj pre nás, aj pre zväz je ešte veľa vecí neznámych. My teraz riešime veci podľa toho, čo máme k dispozícii. Uvidíme, čo bude ďalej," povedal Pardavý.

Tréner Dukly ešte nemá zmluvu na ďalšie obdobie, rovnako ako mnohí hráči, ktorí začali s prípravou. S Pardavým však v Trenčíne počítajú, čo potvrdil aj Radivojevič. Aj preto Pardavý pracoval na skladbe tímu a pláne prípravy prakticky ihneď po predčasnom ukončení sezóny. "Ja som rád, že to Branko takto berie. Mal by som mať ešte dnes schôdzku s vedením, chcel by som pokračovať. Čo sa týka začiatku sezóny, nič nie je isté, ale budeme sa pripravovať na to, že začiatok ligy by mal byť 9. októbra. Podľa toho som nastavil prípravu na suchu, neskôr dovolenky a 10. augusta by sme mali ísť na ľad. Už máme dohodnutých päť prípravných zápasov, ešte by sme chceli aspoň tri. Som rád, že sa konečne môžeme spolu pripravovať," uviedol Pardavý.

Na prvom tréningu sa objavilo asi 20 hráčov, boli medzi nimi aj mladší hokejisti. Aj v predchádzajúcej sezóne dala Dukla priestor niekoľkým mladým hráčom. Káder má podľa Pardavého svoju kvalitu a je konkurencieschopný: "Vlani sme mohli siahnuť medzi mladých hokejistov a neboli len do počtu. Pomohli tímu v oslabeniach a aj svojím dôrazom a rýchlosťou."


Tagy: Ján Pardavý HC Dukla Trenčín Stanislav Magula

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA