Španielska La Liga je o krok bližšie k reštartu: Kluby začali so skupinovým tréningom

Lionel Messi počas tréningu v Barcelone
Lionel Messi počas tréningu v Barcelone

MADRID - Španielska futbalová La Liga je o krok bližšie k reštartu sezóny. Kluby z najvyššej súťaže začali v pondelok s tréningom v skupinách, prvýkrát od prerušenia ligy v polovici marca. V rámci spustenia predposlednej fázy uvoľňovania opatrení sa môžu tímy pripravovať v skupinách po desiatich hráčoch. Na Pyrenejskom polostrove doteraz mohli hráči trénovať iba individuálne. V poslednej fáze by mali v Španielsku povoliť tréningy kompletných mužstiev, ligu by chceli obnoviť bez prítomnosti divákov 12. júna.

"Je to výrazný krok k obnoveniu profesionálneho futbalu v Španielsku," uviedlo vedenie La Ligy v stanovisku k štartu skupinových tréningov v jednotlivých kluboch. V málo zasiahnutých regiónoch môže spoločne trénovať dokonca až štrnásť hráčov. Všetci musia dodržiavať prísne hygienické predpisy a tréningové centrá budú pravidelne dezinfikované. Hráči i členovia realizačných tímov by sa mali na dennej báze podrobovať testom na COVID-19.

Napriek striktnejším opatreniam proti šíreniu koronavírusu vo veľkých mestách dostali zelenú na prípravu v skupinách aj Real Madrid, Atletico Madrid, či FC Barcelona. "Je veľmi dôležité, že všetky tímy budú mať rovnaké šance dostať sa opäť do formy," uviedol podľa agentúry AP šéf španielskej La Ligy Javier Tebas.


Tagy: La Liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Miguel Ruiz

DISKUSIA