Armstrong opäť šokoval najnovším priznaním: Doping už v skoršom veku!

Lance ArmstrongLance Armstrong Zdroj: SITA/AP/Brett Davis

NEW YORK - Americký cyklista Lance Armstrong priznal, že nepovolené dopingové prostriedky po prvý raz užil už vo veku 21 rokov. Uviedol to v rozhovore pre zámorskú televíznu stanicu ESPN, ktorá s ním natáča dokument.

ESPN odvysiela dokument 24. a 31. mája a Armstrongove najnovšie priznanie odznelo v krátkej ukážke. Na rovnakú otázku odpovedali aj jeho bývalí spolujazdci z tímu US Postal Tyler Hamilton a George Hincapie. Armstrong ešte uviedol, že existuje veľa spôsobov, ako definovať doping. "Najjednoduchší spôsob, ako to definovať, je porušenie pravidiel. Dostávali sme injekcie, vitamíny a iné podobné veci v skoršom veku. Ale neboli nezákonné. Vždy som sa pýtal, čo mi pichli. Vždy som o tom vedel a vždy som sa rozhodol sám," povedal 48-ročný Američan.

Armstrong v rokoch 1999 až 2005 dominoval profesionálnej cyklistike, sedem rokov po sebe triumfoval na Tour de France. Tituly mu neskôr pre dopingový škandál odobrali. K dopingu sa priznal v roku 2013 v televíznej šou Oprah Winfreyovej. Jeho najnovšie priznanie by mohlo mať dopad na titul majstra sveta, ktorý získal v Osle v roku 1993.

Viac o téme: Lance Armstrong
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Brett Davis
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články