Vrcholoví slovenskí športovci nemajú kde trénovať: Máme veľký hendikep, zaostávame

Športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip PetrlaŠportový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenskí rýchlostní kanoisti počas pandémie koronavírusu trénujú v provizórnych podmienkach, ktoré nespĺňajú svetové parametre. V rozhovore pre TASR to priznal Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky. Prípravu reprezentantov výrazne komplikuje fakt, že pre cestovné obmedzenia nemôžu chodiť na sústredenia do zahraničia.

"Máme dosť veľký hendikep oproti iným krajinám na čele s kanoistickými veľmocami. Z hľadiska podmienok na prípravu zaostávame za svetovou i európskou konkurenciou. Na Slovensku totiž stále nemáme dobudovaný poriadny areál pre našich vrcholových športovcov-reprezentantov. Určite by bolo pre nás veľké pozitívum, keby sa nám podarilo primäť novú vládu a politikov, aby nám pomohli s týmto problémom. Privítali by sme, keby sa nalialo trochu peňazí do našej infraštruktúry na dobudovanie areálu v Bratislave," uviedol Petrla.

Na Zemníku by sa v roku 2023 mali uskutočniť majstrovstvá Európy juniorov a pretekárov U23. Organizovanie šampionátu je však podmienené tým, že areál bude dostatočne technicky pripravený na takéto podujatie, aj so zázemím. Znamená to, že je potrebné vybudovať aspoň časť plánovaného projektu. Technický stav príde skontrolovať delegátka Európskej kanoistickej asociácie (ECA) Jovana Stanojevičová.

Petrla považuje pridelenie šampionátu Slovensku za veľkú výzvu. "Náš prvoradý cieľ bol poukázať na to, že tu máme potenciálne veľmi krásny areál, Keď sa dobuduje, myslím si, že bude jeden z najlepších na svete. Veríme, že v priebehu troch rokov sa nám podarí areál dobudovať tak, aby sa na Zemníku mohli uskutočniť ME. Bol by to pozitívny signál. Podmienky by sa u nás dostali na svetovú úroveň a mohli by sme to využiť pri príprave reprezentantov smerom k ďalším olympijským hrám."

Viac o téme: Filip Petrla
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články