Klopp po návrate k bezkontaktným tréningom: Podobné ako pred 46 rokmi prvý deň v škole

Jürgen Klopp máva z auta počas príjazdu na tréning v liverpoole
Jürgen Klopp máva z auta počas príjazdu na tréning v liverpoole

LIVERPOOL - Tréner futbalistov FC Liverpool Jürgen Klopp prirovnal návrat k bezkontaktným tréningom v anglickej lige k "prvému dňu v škole."

Jeho zverenci sa v stredu vrátili na trávniky tréningového centra Melwood a pripravovali sa v malých skupinách. "Vstal som ešte skôr ako zvyčajne a potom som si uvedomil, že je to môj prvý deň. Cítil som sa, ako keď som bol prvý deň v škole. U mňa to bolo už pred 46 rokmi, no teraz to bolo podobné," citoval nemeckého kouča portál BBC.

Uvoľňovanie opatrení vo Veľkej Británii umožnilo klubom opäť spoločne trénovať, no len bezkontaktne, v malých skupinách a pri dodržaní prísneho hygienického protokolu.

Liverpool takto trénoval prvýkrát od vypuknutia pandémie nového koronavírusu, pre ktorú prerušili 13. marca futbalové súťaže v krajine. Do konca Premier League zostáva odohrať 92 duelov, reštartovať by ju mali v priebehu júna. Liverpool má na čele tabuľky priepastný 25-bodový náskok pred Manchestrom City a na dosah zisk prvého titulu od roku 1990.

"Nevieme, koľko máme času na prípravu, ale musíme ho využiť, prichystať sa na záver sezóny a tiež na tú ďalšiu. Nemyslím si, že medzi nimi bude dlhá pauza. Takže je to pre nás taká predsezónna príprava," dodal Klopp.


Tagy: Jürgen Klopp Liverpool FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP - Peter Byrne

DISKUSIA