VIDEO Guľovci sa na šláger proti Sparte naladili výhrou: Veľmi dobrý zápas z oboch strán

Adrian GuľaAdrian Guľa Zdroj: fcviktoria.cz - Michal Bártik

PLZEŇ - Futbalisti Viktorie Plzeň sa na reštart najvyššej českej súťaže naladili víťazstvom. V stredajšom záverečnom prípravnom stretnutí zdolali Dynamo České Budějovice 4:1.

Skóre síce v 11. minúte otvoril slovenský stredopoliar Dynama Karol Mészáros, no potom sa už štyrikrát strelecky presadili zverenci Slováka Adriana Guľu. "Bol to veľmi dobrý zápas z oboch strán. V úvode sme inkasovali, preto bola dôležitá reakcia mužstva. Zrýchlili a spresnili sme hru, podarilo sa nám otočiť duel nielen výsledkovo, ale aj herne," povedal na oficiálnej stránke plzenského klubu Guľa, ktorý v 75. minúte poslal na trávnik krajana Christiána Herca.

Viktoria nastúpi v úvodnom súboji po koronavírusovej pauze v šlágri 25. kola na pôde Sparty Praha (streda 27. mája, 20.00 h). Na druhom mieste tabuľky zaostáva za vedúcou Slaviou Praha o osem bodov.

V ďalšom prípravnom zápase si FC Fastav Zlín poradil s druholigovou Zbrojovkou Brno 5:0. Skóre otvoril v 25. minúte vlastným gólom slovenský stredopoliar brnianskeho tímu Peter Štepanovský.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Adrian Guľa Dynamo České Budějovice