Sagan najlepšie plateným cyklistom na svete: V Bore tento rok zarobí poriadny balík!

Peter Sagan
Peter Sagan

LONDÝN - Najlepšie plateným cyklistom sveta je Slovák Peter Sagan. Tridsaťročný majster sveta z rokov 2015-2017 si podľa servera cyclingnews.com tento rok zarobí v tíme Bora-Hansgrohe 5,5 milióna eur.

Cyclingnews.com vychádza z rebríčka 20 najlepšie zarábajúcich jazdcov, ktorý zverejnil francúzsky denník L'Équipe, a doplnil ho o svoje zistenia.

Druhým najlepšie plateným cyklistom je štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome (4,5 milióna eur). Za Britom nasleduje jeho krajan a kolega z tímu Ineos Geraint Thomas (3,5). Ďalšia hviezda Ineosu, minuloročný víťaz "Starej dámy" Egan Bernal z Kolumbie, je piaty (2,7). Štvrtý je Talian Vincenzo Nibali zo stajne Trek-Segafredo s rovnými tromi miliónmi eur.

V desiatke sú ešte dvaja ďalší cyklisti Ineosu: siedmy Poliak Michal Kwiatkovski (2,5) a desiaty minuloročný víťaz Giro d'Italia Richard Carapaz z Ekvádoru (2,1). Tím Ineos, bývalý Sky, mal podľa L'Équipe na túto sezónu rozpočet 45 miliónov eur.

Rebríčku dominujú cyklisti bojujúci o vavríny v celkovom poradí Grand Tours. Trochu prekvapivo sa do elitnej dvadsiatky dostali len dvaja klasickí špurtéri, Kolumbijčan Fernando Gaviria (1,8 milióna eur) a Talian Elia Viviani (1,5).

Tohtoročná cyklistická sezóna bola kvôli pandémii koronavírusu prerušená hneď na začiatku a pauza bude trvať minimálne do konca júla. Medzinárodná cyklistická únia pripravila na leto a jeseň aktualizovaný kalendár, v rámci ktorého by sa mala odjazdiť väčšina veľkých závodov odložených po vypuknutí globálnej zdravotnej krízy.

Rebríček najlepšie platených cyklistov na svete (zdroj: L'Equipe):

1. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) 5 miliónov eur
2. Chris Froome (V. Brit./Ineos) 4,5 milióna eur
3. Geraint Thomas (Wal./Ineos) 3,5 milióna eur
4. Egan Bernal (Kol./Ineos) 2,7 milióna eur
5. Fabio Aru (Tal./UAE Team Emirates) 2,6 milióna eur
6. Michal Kwiatkowski (Poľ./Ineos) 2,5 milióna eur
7. Julian Alaphilippe (Fr./Quick Step) 2,3 milióna eur
8. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) 2,2 milióna eur
9. Vincenzo Nibali (Tal./Trek - Segafredo) a Richard Carapaz (Ekv./Ineos) 2,1 milióna eur


Tagy: Peter Sagan Bora-Hangsrohe

Zdroj:
ČTK, TASR
Foto:
SITA/AP - Peter Dejong

DISKUSIA