Dúbravkov hviezdny spoluhráč sa hnevá: Ako keby sme boli morčatá alebo laboratórne krysy!

Danny Rose
Danny Rose

LONDÝN - Anglický reprezentačný obranca Danny Rose z Newcastlu tvrdí, že sa s futbalistami Premier League zaobchádza ako s laboratórnymi krysami. Kmeňový hráč Tottenhamu a aktuálne spoluhráč slovenského brankára Martina Dúbravku je jedným z najhlasnejších kritikov rozohrania ligovej sezóny po koronavírusovej pandémii, ktorá je plánovaná na polovicu júna.

Kluby anglickej ligy začali v utorok s tréningami v skupinách. Vedenie súťaže oznámilo, že testy z predchádzajúcich dní odhalili u 748 ľudí šesť pozitívnych testov na covid-19 v troch rôznych tímoch. Jedným z nich je obranca Watfordu Adrian Mariappa. "Ľudia si myslia, že by sme sa mali vrátiť k futbalu, ako keby sme boli morčatá alebo laboratórne krysy. Budeme teraz proste experimentovať a uvidí sa, či to bude fungovať alebo nie," uviedol Rose v podcaste.

"Viem si predstaviť, že ľudia doma hovoria: 'No, však zarábajú veľa peňazí, tak by sa mali vrátiť na trávnik.' Ale stojí to za to? Budem riskovať svoje zdravie pre zábavu ľudí, čo nie je vec, ktorá by ma teraz veľmi lákala, ak mám byť úprimný," dodal tridsaťročný krajný obranca s 29 štartmi za anglickú reprezentáciu.

Ďalším hlasným odporcom návratu ku skupinovému tréningu je kapitán Watfordu Troy Deeney, ktorý má strach, že by mohol koronavírusom nakaziť malého syna, ktorý trpí dýchacími ťažkosťami.


Tagy: Troy Deeney Newcastle United Martin Dúbravka Danny Rose

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Darko Vojinovič

DISKUSIA