Odhodlaný Pulev Joshuovi druhý raz ustúpiť nemieni: Bojuj, alebo sa vzdaj titulov!

Anthony Joshua a Kubrat Pulev ešte v roku 2017
Anthony Joshua a Kubrat Pulev ešte v roku 2017

SOFIA - Bulharský profesionálny boxer Kubrat Pulev sa nemieni vzdať šance vyzvať Anthonyho Joshuu. Má pozíciu prednostného vyzývateľa organizácie IBF v superťažkej hmotnostnej kategórii, v ktorej vlastní Joshua aj opasky WBA a WBO, no pandémia koronavírusu odsunula ich vzájomný súboj z 20. júna minimálne do októbra.

Odloženie viedlo k špekuláciám, že Pulev by mohol prijať finančnú kompenzáciu a uvoľniť cestu k čisto britskému zjednocovaciemu duelu medzi Joshuom a nezdolaným šampiónom WBC Tysonom Furym. "Nerozumiem, prečo to stále odkladáme namiesto toho, aby sme určili dátum a dejisko a pustili sa do práce. Čo je veľa, to je veľa. Nemôžem sa dočkať, ako zvíťazím v tomto zápase," vyhlásil 39-ročný Bulhar pre BBC.

Pulev sa mal s Joshuom stretnúť už v roku 2017, keď mu v tom zabránilo zranenie. Prednostným vyzývateľom bol aj o dva roky neskôr, vtedy však Joshua prehral s Američanom Andym Ruizom. Koncom vlaňajška tituly získal naspäť. "Už som raz Joshuovi ustúpil a nemusel som. Umožnil som mu odvetu s Ruizom, hoci všetko bolo proti pravidlám IBF. Uplynul ďalší rok a stále si hľadá výhovorky, aby mi nemusel čeliť. Sú len dve možnosti, bojuj alebo sa vzdaj titulov," dodal Pulev.

Jeho manažér uviedol, že v hre sú viaceré dejiská vrátane Rímskeho amfiteátra v chorvátskej Pule. Súboj sa mal pôvodne konať na futbalovom štadióne Tottenhamu Hotspur v Londýne, skloňujú sa aj arabské destinácie na čele so Saudskou Arábiou.

Fury je zmluvne zaviazaný k tretiemu zápasu s Deontayom Wilderom, ktorého zdolal vo februárovej odvete. Podľa BBC je nepravdepodobné, aby Bulhar či Američan pristali na finančnú kompenzáciu. Britská konfrontácia o opasky všetkých prestížnych verzií preto zrejme bude musieť počkať minimálne do budúceho roka a Joshua s Furym budú musieť najprv prekonať stanovených súperov.


Tagy: Kubrat Pulev Tyson Fury Deontay Wilder Anthony Joshua

Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA