Šéf Bayernu o reštarte bundesligy: Je to dobrá motivácia pre ďalšie krajiny

Karl-Heinz Rummenigge
Karl-Heinz Rummenigge

BERLÍN - Reštart nemeckej futbalovej bundesligy by mohol byť správnou motiváciou a návodom, aby sa po ústupe pandémie koronavírusu rozbehli súťaže aj v ostatných európskych krajinách. Myslí si to Karl-Heinz Rummenigge, predseda predstavenstva úradujúceho nemeckého šampióna Bayernu Mníchov.

"Rozhodli sme sa odštartovať ako prví a považujem to za správny krok. Myslím si, že je to dobrá motivácia pre ďalšie krajiny a ich futbalové zväzy, aby nemali prehnané obavy a dokončili svoje ligové súťaže. Osobne si napríklad veľmi želám, aby sa dohrala sezóna v talianskej Serii A," povedal 64-ročný funkcionár v rozhovore pre taliansky denník Gazzetta dello Sport.

Víkendové zápasy bundesligy sa hrali bez prítomnosti divákov, hráči museli dodržiavať pokyny z hygienického protokolu. Podľa Rummeniggeho sú sebadisciplína a profesionalizmus hráčov základným predpokladom, aby prípady nákazy ochorenia COVID-19 nepribúdali a sezóna sa dohrala do konca. "Pokiaľ budú hráči a členovia realizačných tímov s plnou vážnosťou rešpektovať všetky pokyny a nariadenia, budeme mať dobré vyhliadky, aby sa odohrali všetky stretnutia," vyhlásil Rummenigge.

Osem kôl pred koncom ročníka má najväčšie šance na zisku titulu mníchovský Bayern, ktorý má na čele tabuľky štvorbodový náskok pred Borussiou Dortmund.


Tagy: Bayern Mníchov Karl-Heinz Rummenigge Bundesliga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA