Kouč Španielska o zápasoch bez divákov: Je to smutnejšie ako tanec s vlastnou sestrou!

Luis EnriqueLuis Enrique Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

MADRID - Tréner španielskej futbalovej reprezentácie Luis Enrique považuje zápasy pred prázdnymi tribúnami bez diváckej kulisy za málo atraktívne.

"Je to smutnejšie ako tanec s vlastnou sestrou. Zápasy bez divákov sú menej atraktívne," vyhlásil Enrique, ktorý vlani v júni opustil lavičku španielskeho národného tímu, aby sa mohol venovať chorej dcére Xane. Tá v auguste prehrala boj s rakovinou a Enrique sa v novembri vrátil ku kormidlu "La Furia Roja".

Päťdesiatročný kouč mal počas uplynulého víkendu možnosť vidieť prostredníctvom televíznej obrazovky zápasy najvyššej nemeckej súťaže, ktorá sa ako prvá z veľkých líg odhodlala k reštartu po ústupe pandémie koronavírusu. "Videl som niektoré zápasy bundesligy a bol to smutný pohľad. Bolo počuť hráčov, ako sa medzi sebou rozprávajú a tiež trénerov, ako rozdávajú pokyny. Futbal je však obrovský biznis, ktorý generuje veľké peniaze a nejakým spôsobom musí fungovať ďalej. Budeme si zrejme musieť zvyknúť, že zápasy sa istý čas budú odohrávať v komornej atmosfére," citovala Enriqueho agentúra AFP.

Bývalý hráč Realu Madrid a FC Barcelona priznal, že nepociťuje strach z ochorenia COVID-19. "Ako hráč by som sa tešil na to, že môžem opäť hrať zápasy a robiť to, čo ma baví. Ani ako tréner nepociťujem strach, aj keď som mal obavy o mojich rodičov a o všetkých starších ľudí v mojom okolí, ktorí sú náchylnejší na choroby. Ja osobne však nemám žiadny strach. Všetci čakáme, kedy sa futbal vráti do starých koľají. Dúfam, že sa nám podarí odohrať v septembri nejaké prípravné zápasy, ale momentálne je to len v rovine teoretických úvah. Treba byť trpezlivý," dodal Enrique.

Viac o téme: Bundesliga Luis Enrique
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Petr David Josek
  • Zdroj: TASR