Majiteľ Komety Brno sa pozrel pravde do očí: Budúca sezóna je v totálnej neistote!

Libor Zábranský (vpravo hore)
Libor Zábranský (vpravo hore)

BRNO - Majiteľ a hlavný tréner Komety Brno Libor Zábranský privítal štvorročný plán hokejového zväzu, ktorý počíta s budúcimi dvoma extraligovými sezónami bez hrozby zostupu. Hoci je Kometa radená medzi najbohatších účastníkov súťaže, podľa Zábranského čaká po pandémii koronavírusu všetky kluby zložité obdobie.

"Budúca sezóna je z môjho pohľadu v totálnej neistote. V návrhu, ktorý poslal zväz, jednoznačne prevažuje ekonomická stabilita. Vidím tam snahu pomôcť klubom v zložitej dobe. Je reakciou na to, že súťaž môže byť vplyvom koronavírusu športovo celkom nefér," povedal pre klubový web Zábranský, ktorý v Komete zastáva aj pozíciu generálneho manažéra.

Uplynulá sezóna skončila predčasne v úvode predkola play off, bývalý obranca má ale obavy, aké budú ďalšie následky. "Kluby môže opustiť generálny sponzor, diváci možno nebudú môcť chodiť na štadióny v takom počte, v akom si všetci prajeme. Vidím tu toľko neznámych a zložito odhadnuteľných faktorov, že si nedokážem predstaviť, ako by sme v tomto s prepáčením maglajze riešili zostup z extraligy. Mne to nepríde ako fér riešenie. Nie v tejto dobe," vyhlásil Zábranský.

Pripomenul, že veľkou neznámou sú krízové ​​situácie spojené so zdravím hráčov a ich riešenie. "Nikto nevie, ako by to malo vyzerať, keby ste v tíme mali jedného alebo viac hráčov pozitívnych na koronavírus. Išli by do karantény len oni, alebo snáď celý tím? Tím by sa automaticky na štrnásť dní vyradil zo zápasového aj tréningového procesu? Potom by sa prekladali zápasy?" uviedol šéf Komety.

O situácii hovoril s predsedom Ligovej futbalovej asociácie Dušanom Svobodom. "Myslím, že je to dosť zložitá téma a nemám pocit, že by sa o to z hokejového hnutia niekto v tejto chvíli konkrétne zaujímal. Aspoň o nikom takom neviem," povedal Zábranský.

Treba znížiť počty, ale teraz nie je vhodný čas

Práve dianie vo futbalovej lige, ktorá sa chystá dohrať sezónu, môže mať podľa neho zásadný vplyv na tom, ako to bude vyzerať s hokejom. "Futbal, ktorý je na tom diametrálne odlišne a lepšie oproti hokeji, či už z hľadiska výnosov z prestupov hráčov alebo z predaja televíznych práv, tak oproti nám rieši zásadné a konkrétne témy, a to navyše nehrajú zápasy v uzavretých arénach. My namiesto toho riešime úplne iné veci, z ktorých niektoré boli povedané už pred x rokmi. Tomu príliš nerozumiem," doplnil Zábranský.

"My riešime to, že klubom šéf zväzu ponúkne nezostup a napriek tomu neuzavretú súťaž a potom ďalší návrh je brutálne riešenie na túto dobu a to zostup priamo dvoch klubov," zmienil návrh Liberca, Sparty a Plzne na zúženie extraligy.

Z hľadiska športovej úrovne súhlasí s tým, že je potrebné vytvoriť konkurenciu a počet účastníkov v súťaži skôr znížiť. "A nielen v extralige, ale aj juniorke alebo doraste. V tom sme určite všetci za jedno. Otázka je, kedy s tým začať a ako. Ďalšia vec je, ako by sme sa pozerali zo športového hľadiska na to, keby musel kľúčový hráč alebo celý tím ohrozený zostupom do karantény," uviedol Zábranský, podľa ktorého nie je na zúženie súťaže vhodná doba.


Tagy: HC Kometa Brno Libor Zábranský

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA