Majster sveta nechce nič riskovať: Kanté je pripravený vynechať zvyšok sezóny!

Hráč Chelsea N'Golo Kanté
Hráč Chelsea N'Golo Kanté

LONDÝN - Stredopoliar Chelsea N'Golo Kanté je rozhodnutý vynechať zvyšok sezóny, ak sa futbalová Premier League po koronavírusovej pauze znovu rozohrá. Francúzsky majster sveta, ktorý pred dvoma rokmi prekonal kolaps na tréningu, má obavy o svoje zdravie a kvôli tomu momentálne netrénuje so zvyškom tímu. Vedenie klubu mu individuálnu prípravu schválilo a podľa britských médií na neho zatiaľ netlačí, aby svoj postoj zmenil.

Dvadsaťdeväťročný futbalista sa v utorok dostavil do tréningového centra k štartu spoločnej prípravy v skupinách, s koučom Frankom Lampardom sa potom ale dohodol, že ďalej pokračovať nebude. Test na koronavírus, ktorý všetci futbalisti podstúpili, mal Kanté negatívny. Prvá vlna testov v kluboch odhalila šesť prípadov infekcie.

Futbalista s koreňmi v Mali vydesil v roku 2018 spoluhráčov, keď po tréningu skolaboval. Lekári ale pri testoch žiadnu srdcovú vadu neodhalili. Bývalý hráč Leicesteru však v rovnakom roku prišiel o staršieho brata, ktorý krátko pred majstrovstvami sveta zomrel na infarkt.

Anglická Premier League je podobne ako ostatné športové súťaže prerušená od polovice marca. Po uvoľnení opatrení môžu teraz tímy začať trénovať v malých skupinách, čo je prvý krok k plánovanému júnovému reštartu.


Tagy: Chelsea Frank Lampard N'Golo Kanté

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Darko Bandic

DISKUSIA