Tenisový supertalent úprimne a bez servítky: Raz za rok by nás všetkých mali dať do karantény!

Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas

ATÉNY - Hoci mal grécky tenista Stefanos Tsitsipas našliapnuté k skvelej kariére, berie jej súčasné prerušenie kvôli pandémii koronavírusu s nadhľadom. A hoci mu chýba rušný život na ATP Tour, dokáže na neobvyklej situácii nájsť aj pozitívne stránky. Karanténne opatrenia a obmedzenia cestovania podľa aktuálne šiesteho hráča svetového rebríčka dovolí planéte sa poriadne nadýchnuť.

"Vlastne si myslím, že raz za rok by nás všetkých mali dať do karantény - je to dobré pre prírodu, dobré pre našu planétu," uviedol Tsitsipas v konverzácii na Instagrame pre reláciu Eurospotu At Home With Babs. "Povedal by som, že pre ekológiu je to veľmi prínosné. Život je šialený zhon, človek nikdy nemá dosť času, ktorý by mohol stráviť s rodinou. Teraz na to čas je. Vracia ma to do detstva, kedy som ešte toľko necestoval," dodal.

Tenisový kolotoč je zastavený do konca júla a Tsitsipas priznáva, že najťažšie je trénovať bez konkrétneho cieľa. "Trénujem každý deň, samozrejme do toho nejdem na 100 percent, ale zároveň sa chystám postupne si pridávať," povedal dvadsaťjedenročný Grék.

Najvyššie ambície medzi elitou potvrdil prielomom na minuloročnom Roland Garros a na parížsky grandslam sa tešil aj tento rok. Májový turnaj bol ale kvôli koronavírusu odložený na jesenný termín. "Zatiaľ na to idem zľahka, nemakám až na hranu, ale ani sa nešetrím. Je to proces, ale celkom zradný - máme pred sebou veľa času, ale nikto nevie, kedy sa naozaj vrátime do normálu," povzdychol si.


Tagy: Stefanos Tsitsipas

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Kamran Jebreili

DISKUSIA