Má zmluvu v Azerbajdžane, všetko sa môže zmeniť: Sympatickú Slovenku čakal menší šok!

Romana Hudecová
Romana Hudecová

BRATISLAVA - Slovenská volejbalová reprezentantka Romana Hudecová sa dostala do užšieho výberu hráčok pred blížiacim sa draftom do juhokórejskej ligovej súťaže 2020/2021. Menoslov v piatok zverejnila Kórejská volejbalová federácia (KOVO). Draft sa uskutoční v Soule vo štvrtok 4. júna o 7.00 h SELČ (14.00 h miestneho času).

Šestica účastníkov tamojšej najvyššej súťaže si v kombinácii so žrebom vyberie zo 45 hráčok z celého sveta. V termíne od 2. marca do 20. mája podalo prihlášku na draft celkovo 74 volejbalistiek, 29 z nich neprešlo prvým sitom. Štyri hráčky z draftovej "štyridsaťpäťky" pôsobili v Kórei už v minulej sezóne, medzi nimi napríklad známa talianska univerzálka Valentina Dioufová. O miesto v lige sa uchádza aj česká smečiarka Michaela Mlejnková.

Dvadsaťšesťročnú smečiarku, ktorá môže hrať aj na poste univerzálky, čerstvá informáciou prekvapila, no predovšetkým potešila. "Bol to pre mňa menší šok. Nevedela som, kedy sa zverejní menoslov a nebola som si ani istá, či ma vyberú do draftu. Samozrejme, veľmi sa z toho teším. Teraz zostáva počkať si dva týždne, či to vyjde," povedala Hudecová pre web Slovenskej volejbalovej federácie a doplnila: "Tento rok to je trochu iné, keďže kvôli 'korone' si nás nemohli preveriť a k dispozícii majú len naše videá. Som zvedavá, ako to dopadne. Bude to taký mix očakávania a nervozity."

Účastníčka minuloročného šampionátu EuroVolley v Bratislave Hudecová si v uplynulej sezóne zahrala s albánskym Partizani Tirana v Lige majstrov a od novembra bojovala v tureckej 1. lige v drese Astoru PVI Ankara. Pred novým ročníkom sa dohodla na zmluve s azerbajdžanským Azerrailom Baku, v prípade úspechu na drafte by však zamierila do Kórey. "V tomto smere sme dohodnutí. Do Azerbajdžanu sa veľmi teším, ale ak by mi to v drafte vyšlo, takúto životnú šancu na splnenie sna by som nemohla odmietnuť," uzavrela.


Tagy: Romana Hudecová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA