VIDEO Werner žiaril na ihrisku Mainzu, tím Schalke v derby nečakane schytal ďalší debakel

Timo Werner a jeho g�lov� oslavyTimo Werner a jeho g�lov� oslavy Zdroj: SITA/AP - Kai Pfaffenbach

BERLÍN - Futbalisti tímu Schalke 04 sa v 1. bundeslige po návrate do súťažného diania trápia, v nedeľu nestačili v zápase 27. kola na Augsburg doma 0:3. Družstvo, ktoré bojuje o priečky zaisťujúce účasť v európskych ligách, tak po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu zatiaľ nezískalo ani bod.

Po vysokej prehre 0:4 v porýnskom derby s Dortmundom podľahli hráči Schalke prekvapujúco hladko aj o záchranu bojujúcim Bavorom. Už v 6. min dostali gól z priameho kopu od Eduarda Löwena a ďalšie dva zásahy inkasovali v záverečnej pätnásťminútovke z brejkov.

Tretí tím tabuľky RB Lipsko si hladko poradil s Mainzom 5:0 na jeho trávniku a po troch remízach v sérii opäť bodoval naplno. Tromi gólmi sa zaskvel útočník Timo Werner.

Timo Werner a Kevin Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP - Kai Pfaffenbach

Bundesliga obnovila zápasové dianie ako prvá z elitných európskych líg po vynútenej koronavírusovej prestávke, súboje sa pre pandémiu hrajú za zatvorenými dverami.

1. FC Kolín nad Rýnom  - Fortuna Düsseldorf 2:2 (0:1)
Góly: 88. Modeste, 90.+1 Cordova - 41. Karaman, 61. Thommy

1. FSV Mainz - RB Lipsko 0:5 (0:3)
Góly: 11., 48. a 75. Werner, 23. Poulsen, 36. Sabitzer

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Augsburg 0:3 (0:1)
Góly: 6. Löwen, 76. Sarenren-Bazee, 90.+1. Cordova

Viac o téme: 1. FSV Mainz RB Lipsko Timo Werner