Škandál národnej tenisovej hviezdy: Pred očami dieťaťa napadol exmanželku, hrozí mu väzenie!

Nikoloz Basilašvili
Nikoloz Basilašvili

TBILISI - Niekdajšia svetová 16. a gruzínska reprezentačná jednotka Nikoloz Basilašvili si poriadne zavaril. 28-ročný rodák z gruzínskeho Tbilisi po fyzickom ataku na exmanželku skončil v rukách polície a hrozí mu väzenie.

Na okruhu ATP získal tri singlové tituly a v tenise mu odborníci prognózovali veľkú budúcnosť. Poriadny škandál zatriasol celým Gruzínskom, ktorého národným športovým hrdinom prakticky Basilašvili je. Ak sa hrozivé obvinenia potvrdia, jeho sľubná kariéra bude už zrejme minulosťou. 

Basilašvili bol zadržaný miestnou políciou potom, čo ho exmanželka obvinila z domáceho násilia. Podľa dostupných informácií ju mal fyzicky napadnúť pred zrakom dieťaťa a následne po zadržaní musel zložiť kauciu vo výške 30 tisíc dolárov aby bol prepustený na slobodu. Prokurátorka Natia Guruliová odhalila ďalšie podrobnosti o zadržaní Basilašviliho a potvrdila, že proti nemu už bol vydaný zadržiavací príkaz: "Súd rozhodol vo vzťahu k zadržanej osobe o kaucii 30 tisíc dolárov a okamžite po jej zložení bude obvinená osoba prepustená."  

Tieto správy potvrdila aj hovorkyňa gruzínskeho ministerstva vnútra: "Vyšetrovanie ukázalo, že 21. mája 2020 sa Nikoloz Basilašvili v dedine Avchala v Tbilisi dopustil fyzického násilia proti svojej bývalej manželke Neke Dorokašvili.“ Ak aktuálna svetová 27. bude uznaná za vinného, hrozí mu väzenie v rozsahu jedného až troch rokov. Správy potvrdzujú, že pri ataku mu asistoval aj jeho otec, ktorý bol zatknutý spolu s ním. Ďalšia tenisová kariéra gruzínskej hviezdy je tak vo veľkom ohrození. 


Tagy: Nikoloz Basilašvili

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP - Trevor Collens

DISKUSIA