Legendárny basketbalový kôš vydražili za tisíce dolárov: Jordan do neho strelil pamätnú trojku

Michael Jordan ako hráč Chicaga Bulls
Michael Jordan ako hráč Chicaga Bulls

CLEVELAND - Basketbalový kôš s doskou, do ktorého strelil legendárny Michael Jordan jeden z najslávnejších pokusov, vydražili za 18.000 amerických dolárov.

Jordan premenil do vydraženej pamiatky svoj pokus, ktorý má v zámorí prezývku "The Shot". Stalo sa tak v rozhodujúcom piatom zápase 1. kola play off NBA v roku 1989. Chicago Bulls prehrávali s Clevelandom Cavaliers 99:100 a do konca zostávali len tri sekundy. Jordan si prebral rozohrávku na hranici oblúka, uvoľnil sa a zároveň s klaksónom rozhodol o triumfe 101:100. Chicago pritom v základnej časti prehralo s Clevelandom všetkých šesť duelov.

Bulls nakoniec titul nezískali, keď vypadli vo finále Východnej konferencie s Detroitom, no bol to štart zlatej éry klubu a Jordana, ktorý s ním získal šesť majstrovských triumfov (1991-1993, 1996-1998). Kôš s doskou v minulosti predali pred zbúraním bývalej haly Cavaliers a podľa aukčného domu ho mal súkromný majiteľ vyše dve desaťročia na svojej príjazdovej ceste. Informovala o tom agentúra DPA.


Tagy: NBA Michael Jordan

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Robert Deutch/USA Today via AP, file

DISKUSIA