VIDEO Petra Vlhová sa ukázala v tom najlepšom svetle: Sama vyrazila na pomoc do prvej línie

Petra Vlhová rozváža bagety krízovým centrám a zdravotníkom v prvej línii
Petra Vlhová rozváža bagety krízovým centrám a zdravotníkom v prvej línii

BRATISLAVA - Neexistuje snáď nikto, komu by pandémia spôsobená koronavírusom nezmenila život. No kým niektorí z nás sú smutní, že prišli o dovolenku, iným ide doslova o život. Svoje o tom vie aj Petra Vlhová, naša jednotka v zjazdovom lyžovaní, ktorá spoločne so svojim partnerom Pierre Baquette podáva pomocnú ruku týraným ženám a ich deťom. V spolupráci s Nadáciou Markíza venujú trom krízovým centrám šek na desať tisíc eur a postarajú sa o stravu zdravotníckeho personálu. Do tejto pomoci sa aktívne zapojí aj samotná Petra Vlhová, ktorá odloží lyže, sadne do auta a chutné bagetky zdravotníkom a krízovým centrám osobne doručí.

Peniaze na podporu obetí domáceho násilia boli vyzbierané z predaja Petrinej svetovej bagety, ktorú uviedli Petra Vlhová spolu s partnerom Pierre Baquette ešte na jeseň minulého roka. V tom čase sa pripravovali na aktuálnu lyžiarsku sezónu 2019/2020. "Mrzí ma, že sa táto lyžiarska sezóna predčasne skončila, no stále je to nič oproti tomu, ako veľmi ma mrzí osud mnohých žien a detí, ktoré sú vystavené domácemu násiliu. Obzvlášť v týchto ťažkých časoch domácej karantény, kde by mal byť bezpečný domov naplnenou základnou potrebou," hovorí Petra Vlhová. Zároveň považuje za svoju povinnosť využiť zmysluplne aktuálny voľný čas a zapojí sa do pomoci ľuďom v núdzi. "Som rada, že môžem prispieť na pomoc pre týrané ženy a ich deti. Verím, že vyzbieraná čiastka im aspoň trochu uľahčí aktuálnu situáciu a rovnako verím, že ich poteší aj potravinová pomoc, ktorú im spolu s mojim partnerom Pierre Baguette do centra osobne doručíme," dodáva.

Pierre Baguette v spolupráci s Nadáciou Markíza vybrali tri krízové centrá pomoci pre obete domáceho násilia, medzi ktoré rovným dielom rozdelia celkovú čiastku 10 tisíc eur. Ide o bratislavské centrum OZ Brána do života, martinské centrum OZ Žena v tiesni a OZ MyMamy v Prešove. "Krízové centrá pre týrané ženy a deti sú sociálnou skupinou, na ktorú sa v čase pandémie trochu pozabudlo. Žiadosť o pomoc a podporu v dôsledku štátom nariadenej karantény v tomto období narástla stopercentne. Preto sa Nadácia Markíza rozhodla okamžite zaradiť túto skupinu medzi projekty, ktoré je potrebné urýchlene podporiť. Teší nás, že nám Pierre Baguette spolu s ambasádorkou značky Petrou Vlhovou pomohli odštartovať pomoc v rámci tohto fondu a že okrem financií do centier smeruje aj potravinová pomoc počas tohto ťažkého obdobia," vysvetľuje Danka Šinková z Nadácie Markíza.

Okrem finančných prostriedkov zabezpečí Pierre Baguette krízovým centrám potravinovú pomoc po dobu jedného mesiaca. Tú slovenský výrobca kvalitných bagiet a sendvičov dodáva od marca tohto roku aj do troch slovenských kľúčových centier na pomoc v boji proti pandémii, teda do Univerzitnej nemocnice na bratislavských Kramároch, do Fakultnej nemocnice F.D. Roosvelta v Banskej Bystrici a do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Do tejto pomoci sa aktívne zapojí aj samotná Petra Vlhová, ktorá tieto chutné bagetky zdravotníkom a krízovým centrám osobne doručí.


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
športky
Foto:
Piere Baguette; Video: Piere Baguette

DISKUSIA