Z Premier League hlásia ďalšieho nakazeného: Reprezentant Anglicka mal pozitívny test

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LONDÝN - Brankár Aaron Ramsdale z AFC Bournemouth je druhým futbalistom Premier League s pozitívnym testom na koronavírus, ktorých totožnosť je už známa. Informovali o tom v utorok britské médiá.

Mládežnícky reprezentant Anglicka mal pozitívny test po druhej vlne testovania, hoci prvý test mal negatívny. Dvadsaťdvaročný brankár, ktorý nemá žiadne symptómy ochorenia COVID-19, je v domácej 7-dňovej izolácii. Po nej musí absolvovať ďalší test. Ako sa vyjadril pre The Sun, vírus zrejme dostal po návšteve supermarketu.

"Jasné, je to šok. Nebol som v kontakte s nikým a teraz mám vírus. Nemám žiadne príznaky choroby. Fakt, že mladý a zdravý človek sa môže nakaziť, je znepokojujúci," povedal bývalý reprezentant do 21 rokov a dodal: "Najprv viete, že vírus nemáte, dodržujete všetky opatrenia a potom, len po návšteve obchodu, ste zrazu pozitívny. To vás dosť vystraší. Teraz si ešte len uvedomujem, že som to chytil."

Klub meno hráča nezverejnil z dôvodu lekárskeho tajomstva, bulvárne médiá ho však zistili. Okrem futbalistu Bournemouthu zaznamenali v nedeľu v Premier League ešte jeden prípad nákazy. Dosiaľ otestovali celkovo 996 hráčov a trénerov v najvyššej anglickej súťaži a odhalili osem prípadov COVID-19.


Tagy: AFC Bournemouth Aaron Ramsdale

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/David J. Phillip

DISKUSIA