Prvá výhra na českom tenisovom dvorci po koronakríze: Bez divákov to bolo divné

Karolína Muchová
Karolína Muchová

PRAHA - Karolína Muchová sa ako prvá z domácej elity radovala z víťazného tenisového zápasu na českom území po koronavírusovej pauze. Dvadsiatašiesta hráčka sveta dnes na tvrdom povrchu na pražskej Sparte zdolala vo štvrťfinále turnaja O pohár prezidenta ČTS Kristýnu Plíškovú v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

Hrá sa bez prítomnosti divákov pred televíznymi kamerami, pri kurte sú tréneri a manažéri, hlavný rozhodca a traja lajnoví. Zberači loptičiek majú rúška a rukavice. Po zápase si tenistky pri sieti miesto podanie rúk len ťukajú rámy rakiet.

"Som rada, že sme späť na kurte, aj keď to bolo bez divákov divné. Ale celkom mi to tam padalo," povedala Muchová. V semifinále sa stretne s Barborou Strýcovou, ktorá zvládla úlohu favoritky a porazila juniorku Lindu Fruhvirtovú 6:1 a 7:5.

"Zápasový mód to nebol, ale som rada, že táto akcia je. Po dva a pol mesiacoch tréningu si zase zahrať zápas bolo úžasné. Bola som prekvapená, že som sa dobre hýbala. Pozitívne ma to prekvapilo," povedala Strýcová. Z pozície 31. hráčky sveta bola proti pätnásťročnej súperke favoritkou. "Nervózna som popravde nebola. Tešila som sa. Bolo fajn hrať proti Linde a nemala som v hlave, že by som musela vyhrať."


Tagy: Kristýna Plíšková Karolína Muchová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Sarah Stier

DISKUSIA