VIDEO O výhre Bayernu rozhodol krásny gól: Aha, ako Kimmich nachytal brankára Dortmundu

Joshua Kimmich oslavuje so spoluhráčmi Joshua Kimmich oslavuje so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Federico Gambarini

DORTMUND - Futbalisti Bayernu Mníchov nezaváhali ani v treťom zápase po reštarte nemeckej ligy po koronavírusovej pauze a v šlágri 28. kola zvíťazili na ihrisku druhého Dortmundu 1:0. Obhajcovia titulu, ktorí útočia na ôsmu trofej v rade, zvýšili šesť kôl pred koncom sezóny na čele tabuľky náskok pred svojimi rivalmi na sedem bodov.

Bayern poslal do vedenia dve minúty pred koncom prvého polčasu Joshua Kimmich, ktorý z hranice vápna chladnokrvne preloboval vybiehajúceho brankára. Ďalší gól už nepadol a bavorský veľkoklub tak pripravil Dortmundu prvú domácu porážku v sezóne. Prvýkrát po 38 zápasoch na svojom štadióne navyše Borussia neskórovala.

"Po záverečnom hvizde duelu v Dortmunde som mal obrovskú radosť. Získali sme totiž mimoriadne dôležité tri body. Pre Borussiu to bude v ostávajúcich zápasoch tohto bundesligového ročníka mentálne veľmi náročné," uviedol Kimmich pre akreditované mídiá.

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund Joshua Kimmich
  • Zdroj: ČTK, TASR