Slovensko zanechalo v NHL ďalšiu výraznú stopu: Halák sa raduje z prestížneho ocenenia

Brankári Jaroslav Halák a Tuuka Rask
Brankári Jaroslav Halák a Tuuka Rask

BOSTON - Fín Tuukka Rask a Slovák Jaroslav Halák z Bostonu získali William M. Jennings Trophy, ktorá je určená pre brankárov z tímu s najnižším počtom inkasovaných gólov v základnej časti NHL. Tá bola 12. marca prerušená a následne predčasne ukončená kvôli pandémii koronavírusu. Bruins dostali 167 gólov za 70 zápasov, čo bolo v priemere 2,39 na zápas.

Tridsaťtriročný Rask, ktorý v sezóne 2012/13 pri výluke v NHL pôsobil v českej extralige v Plzni, získal Jennings Trophy prvýkrát v kariére. O dva roky starší Halák na ňu dosiahol už druhýkrát. V ročníku 2011/12 ju získal vo farbách St. Louis spoločne s Brianom Elliottom.

V čase prerušenia súťaže figurovali na čele streleckej tabuľky Alex Ovečkin a David Pastrňák, obaja dali po 48 gólov. Spoločne by mali dostať ocenenie Maurice Richard Trophy pre top kanoniera základnej časti, Ovečkin už rekordný deviatykrát v kariére. Podobne ako Draisaitl však prišiel o možnosť iného zápisu, deviatej sezóny s magickou gólovou päťdesiatkou.

Držitelia sezónnych trofejí (v prípade potvrdenia ich udelenia):
Art Ross Trophy (najproduktívnejší hráč v základnej časti): Leon Draisaitl (Edmonton)
Maurice Richard Trophy (najlepší strelec v základnej časti): Alex Ovečkin (Washington) a David Pastrňák (Boston)
William M. Jennings Trophy (brankárska dvojica tímu s najmenším počtom inkasovaných gólov): Tuukka Rask, Jaroslav HALÁK (obaja Boston)
Prezidentská trofej (najlepší tím základnej časti): Boston Bruins


Tagy: Jaroslav Halák Boston Bruins Tuukka Rask David Pastrňák Alex Ovečkin William M. Jennings Trophy

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Michael Dwyer

DISKUSIA