Skončil iba jeden Slovák, zvyšok ide do play-off: Najväčšie šťastie mal Tomáš Tatar

Tomáš Tatar so spoluhráčmi
Tomáš Tatar so spoluhráčmi

RALEIGH - Základná časť je na konci a pokračuje sa rovno do play-off. Taká bola posledná informácia, ktorú priniesol komisár profiligy Gery Bettman. Niektorým to veľmi vyhovuje, ale nájdu sa aj odporcovia. Rozšírený formát dal šancu získať Stanleyho pohár aj tímom, ktoré by sa inak do vyraďovacej časti sezóny ani nepozreli. Šťastie mal v tomto smere aj Tatarov Montreal.

Prvé štyri tímy vo Východnej i Západnej konferencii majú na základe percentuálneho bodového zisku istý priamy postup do 2. kola play-off. Predtým však medzi sebou odohrajú miniturnaj, ktorý rozhodne o nasadení. Tímy v jednotlivých konferenciách by v prípade obnovenia súťaže absolvovali jeden vzájomný zápas. V 1. kole by štartovali kluby z 5. až 12. miesta, série by sa podľa predbežného plánu hrali na tri víťazné zápasy. Od 2. kola play-off by sa hralo klasicky na štyri víťazné duely. Všetky zápasy budú bez divákov.

Na základe postavenia v tabuľke si o nasadenie v 2. kole zahrajú vo Východnej konferencii Boston Bruins aj so Slovákmi Zdenom Chárom a Jaroslavom Halákom, Tampa Bay Lightning v kádri s Erikom Černákom, Washington Capitals s Richardom Pánikom a Philadelphia Flyers. Na Západe to budú St. Louis Blues, Colorado Avalanche, Vegas Golden Knights a Dallas Stars aj s Andrejom Sekerom.

Vďaka mimoriadnemu formátu sa v play-off predstaví aj Tomáš Tatar. Jeho Montreal zaostával za 8. miestom až o deväť bodov, napriek tomu sa predstaví v 1. kole play-off a o postup zabojuje proti Pittsburghu Penguins. Zo Slovákov, ktorí v tejto sezóne zasiahli do hry, sa sezóna skončila iba pre Christiána Jaroša a jeho Ottawu Senators. Pred bránami play-off zostali aj Buffalo Sabres, New Jersey Devils, Anaheim Ducks, Los Angeles Kings, San Jose Sharks a Detroit Red Wings.

Vedenie NHL počíta s dvoma dejiskami zápasov, jednom pre každú konferenciu. Do úvahy prichádza desať destinácií: Chicago, Columbus, Dallas, Las Vegas, Los Angeles, Pittsburgh a Minneapolis/St. Paul v USA a Edmonton, Toronto, Vancouver v Kanade. V tej však vyžadujú povinnú dvojtýždňovú karanténu, čo favorizuje americké dejiská. "Ak budú musieť hráči stráviť štrnásť dní v hotelovej izolácii, asi nebude možné počítať s Kanadou. Musíme nájsť riešenie, ktoré bude vyhovovať všetkým, ale verím, že sa nám to podarí," povedal zástupca komisára NHL Bill Daly.


Tagy: Tomáš Tatar Montreal Canadiens

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Graham Hughes

DISKUSIA