Dôležitý krok Bayernu k obhajobe titulu: Môj najkrajší gól v kariére!

Futbalista Bayernu Mníchov Joshua Kimmich (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení góluFutbalista Bayernu Mníchov Joshua Kimmich (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Federico Gambarini

DORTMUND - Futbalisti Bayernu Mníchov urobili v utorok výrazný krok k zisku rekordného ôsmeho bundesligového titulu za sebou. Na ihrisku najväčšieho konkurenta Borussie Dortmund vyhrali 1:0 a šesť kôl pred koncom majú na čele tabuľky náskok sedem bodov.

O triumfe Bavorov rozhodol dve minúty pred polčasovou prestávkou Joshua Kimmich, ktorý technickým oblúčikom spoza šestnástky prekonal Romana Bürkiho. "Bol to najlepší gól v mojej kariére, nesmierne dôležitý. Pred zápasom nám zdôrazňovali, že Bürki často stojí ďaleko od bránkovej čiary, mne sa to podarilo využiť," povedal Kimmich pre agentúru DPA.

Dortmund odštartoval šláger prvou šancou už po tridsiatich sekundách, no pokus Erlinga Brauta Haalanda zastavil na bránkovej čiare obranca hostí Jerome Boateng. Na druhej strane rovnakým spôsobom zaskočil za brankára Mats Hummels, ktorý zneškodnil pokus Sergea Gnabryho. Rozhodujúci moment prišiel na konci prvého polčasu, keď sa exportným lobom presadil Kimmich a Dortmund ani v druhom polčase nenašiel recept na sústredenú defenzívu lídra. Bayern tak dosiahol tretí triumf v ligovom "Der Klassiker" za sebou.

Brankár hostí Manuel Neuer si pri svojom 400. bundesligovom štarte pripísal čisté konto. "Toto je pre nás nesmierne dôležitý výsledok a jasný odkaz všetkým," povedal kapitán Bavorov v televíznom rozhovore. Kouč Bayernu Hansi Flick neskrýval radosť, ale odmietol špekulovať o tom, či je už o titule rozhodnuté: "Chceli sme dnes spraviť dôležitý krok k obhajobe a to sa nám podarilo. S výkonom tímu som mimoriadne spokojný."

Dortmund prehral na domácom trávniku vôbec prvykrát v ligovej sezóne. Kouč Lucien Favre sa pred prázdnymi tribúnami v Signal Iduna Parku snažil zvrátiť vývoj aj dvojnásobným striedaním v polčasovej prestávke, no ani príchod Emreho Cana a Jadona Sancha neznamenal zmenu vo vývoji stretnutia. Nepresadil sa ani 19-ročný nórsky kanonier Haaland, ktorý necelých dvadsať minút pred koncom po zákroku Boatenga so zdravotnými problémami opustil trávnik.

"Myslím si, že po tomto výsledku sú všetky ostatné tímy mimo hry o majstra. Museli by sme dúfať v tri zaváhania Bayernu v šiestich zápasoch. Teraz už len on rozhoduje o tom, ako to s titulom dopadne," myslí si obranca a kapitán Dortmundu Mats Hummels a kouč Favre na margo aktuálnej situácie v tabuľke dodal: "Bude to brutálne ťažké." Bayern naposledy nezískal domáci titul ešte v roku 2012, keď ho v tabuľke predstihol práve Dortmund.

V stredu sa na druhé miesto bundesligovej tabuľky o skóre pred Dortmund môže dostať RB Lipsko v prípade domáceho triumfu nad Herthou Berlín.

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund Bundesliga