Súboj titanov môže priniesť tretí diel: Ja ho nevyzvem, on ma musí požiadať!

Evander Holyfield
Evander Holyfield

LOS ANGELES - Evander Holyfield by sa nebránil ďalšiemu súboju s Mikom Tysonom. Dvadsaťtri rokov po pamätnom súboji s odhryznutým uchom by sa mohol odohrať tretí duel slávnych boxerských šampiónov. Hoci už je obom cez päťdesiat, chystajú sa späť do ringu kvôli charite. Holyfield však Tysona nemieni vyzvať.

"Nebudem sa Mikea pýtať, či bude so mnou boxovať. Ak niekoho dvakrát porazíte, potom to nemáte potrebné. Mike musí o súboj požiadať, nie naopak. Potom by to znamenalo, že skutočne chce bojovať," povedal Holyfield, ktorý sa ako jediný stal štyrikrát profesionálnym majstrom sveta ťažkej váhy.

Prvýkrát Tysona zdolal v novembri 1996 a po technickom knokaute v 11. kole mu zobral titul organizácie WBA. O sedem mesiacov neskôr sa odohrala pamätná odveta, ktorá skončila predčasne Tysonovou diskvalifikáciou kvôli odhryznutej časti Holyfieldovho ucha.

Naspäť medzi povrazy sa obaja slávni Američania chystajú pre dobrú vec: Tyson aby pomohol "strateným existenciám, ako bol on" a tým, ktorých zasiahla kríza spojená s koronavírusom. Holyfield ohlásil, že chce vďaka exhibiciám pomôcť získať peniaze tým, ktorí to v čase pandémie potrebujú najviac.

Vzájomný súboj by si Holyfield dokázal predstaviť na tri kolá. "Ale ak bude chcieť," zopakoval v rozhovore pre BBC.


Tagy: Mike Tyson Evander Holyfield

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA