Ďalší dôležitý krok k reštartu anglickej Premier League: Začína sa s kontaktným tréningom

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LONDÝN - Kluby anglickej futbalovej Premier League v stredu jednomyseľne schválili obnovenie kontaktného tréningu. Je to ďalší krok k reštartu súťaže po pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu.

Tímy sa tak už môžu pripravovať naraz s celým kádrom, vrátane osobných súbojov. Naďalej ale budú platiť prísne hygienické pravidlá s dôrazom na minimalizáciu nepotrebného úzkeho kontaktu medzi hráčmi. V rámci druhej fázy projektu "Reštart" sa budú hráči i členovia realizačných tímov naďalej dvakrát do týždňa podrobovať testom na prítomnosť nového koronavírusu. Doterajších 1744 testov odhalilo osem prípadov nákazy, pripomenul portál BBC.

Od minulého týždňa mohli v kluboch trénovať v malých skupinách s dodržaním bezpečnej vzdialenosti. Diskusie o možnom termíne obnovenia najvyššej súťaže naďalej prebiehajú, stane sa tak až v prípade, keď to situácia s pandémiou dovolí. Ligu prerušili 13. marca, do jej konca zostáva odohrať 92 duelov. FC Liverpool má na čele tabuľky priepastný 25-bodový náskok pred Manchestrom City a na dosah zisk prvého titulu od roku 1990.


Tagy: Premier League

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Frank Augstein

DISKUSIA