Odveta s Véghom či hviezdny súboj českých ikon bojových športov? Vémola sa do premiéry nehrnie!

Atilla Végh a Karlos Vémola
Atilla Végh a Karlos Vémola

PRAHA - Svetom českých bojových športov preletela zaujímavá správa o potenciálnom zápase dvoch veľkých ikon. Boxerista Lukáš Konečný by sa v ringu rád stretol s hviezdou českej MMA scény Karlosom Vémolom. Terminátor sa pre českú televíziu Nova nedávno vyjadril k svojej potenciálnej premiére v ringu.

Vôbec prvý Čech, ktorý sa prebojoval do najprestížnejšej organizácie UFC, by potenciálne mohol byť prvým súperom vracajúceho sa boxeristu Konečného. Ten na koniec leta plánuje usporiadanie športovo-kultúrneho podujatia, z ktorého výťažok by poputoval ako dar integrovaným záchranným zložkám.

Niekdajší svetový šampión boxerskej asociácie WBO ale vie, že Vémola má v hlave skôr odvetu s Véghom a na stole má aj mnohé ďalšie ponuky na zaujímavé súboje, takže jeho plán rozdať si to s Terminátorom v ringu bude veľmi náročné zrealizovať. Aj keď samotný Vémola sa k súboju nepostavil príliš s nadšením, hodená rukavica na zaujímavý súboj okamžite zdvihla v Česku vlnu pozornosti. 

Lukáš Konečný (Foto: TASR/AP - Efrem Lukatsky)

"Neviem, čo k tomu mám povedať. Zatiaľ to čítam na internete a nemám k tomu veľa informácií. Skôr o tom príliš nepremýšľam. Box nie je moja disciplína, ja som zápasník v klietke," okomentoval Vémola stroho prípadný premiérový zápas v ringu. "Jediné, prečo by som o tom mohol premýšľať, je, že akcia je pre charitu, ale takých je veľa a môžu sa robiť aj v MMA. Budem to riešiť napriamo s Lukášom Konečným. Ale aby som povedal pravdu, nemyslím si, že z toho niečo bude," pokračoval Terminátor pre televíziu Nova.  

Ten sa po operácii ramena chcel vrátiť do klietky už v júni, ale pandémia nového koronavírusu jeho plány prekazila. Najviac stále myslí na odvetu s Attilom Véghom, ktorý mu v minuloročnom novembrovom Zápase storočia pripravil rychlu prehru a má mu teda čo vracať. Na odvetu v ringu si ale netrúfa, lebo ako sám tvrdí, on je zápasníkom MMA. "Attila si chce vyskúšať box, ale MMA nejde do úzadia. Som rád, že sa na niečo pripravuje a nebude sa len váľať a užívať si otcovstvo. Tento rok určite nebudeme mať zápas, je tu pandémia, vidím to na rok 2021. Ak by to malo byť v lete, tak to je na prenájom veľkého štadióna. Chcem ísť s Attilom v MMA, to je moja disciplína, tam s ním mám nevybavené účty. Až potom môžem uvažovať o niečom inom," reagoval nedávno Vémola pre Sport.cz na potenciálny boxerský súboj s Véghom, ktorý pred časom deklaroval záujem vyskúšať si to v boxerskom ringu. 


Tagy: UFC Oktagon MMA Karlos Terminátor Vémola Lukáš Konečný

Zdroj:
športky
Foto:
Oktagon MMA

DISKUSIA