Guľa slávi s Plzňou ďalší cenný triumf: Hancko so Štetinom prehru Sparty v šlágri neodvrátili

Adrián GuľaAdrián Guľa Zdroj: fcviktoria.cz/Martin Skála

PRAHA - Futbalisti Viktorie Plzeň zvíťazili v stredajšom šlágri 25. kola najvyššej českej súťaže na pôde Sparty Praha 2:1. Zverenci slovenského trénera Adriána Guľu si v tabuľke upevnili druhé miesto, na vedúcu majstrovskú Slaviu Praha strácajú osem bodov.

"Viktoriáni" sa ujali vedenia v 26. minúte po individuálnej akcii Lukáša Kalvacha. Sedem minút po zmene strán zvýšil náskok Plzne Jean-David Beauguel. Domácim sa v závere podarilo už iba skorigovať prehru vďaka Davidovi Mobergovi Karlssonovi. V drese Sparty odohrali celý zápas slovenskí reprezentační obrancovia David Hancko a Lukáš Štetina. "Rudí" sú v tabuľke až na deviatej priečke.

Futbalisti Bohemians 1905 zvíťazili doma nad Teplicami vysoko 4:0. Karviná v základnej zostave so slovenským legionárom Marekom Janečkom remizovala v sliezskom derby na pôde Opavy 0:0.

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)
Góly: 87. Karlsson - 26. Kalvach, 52. Beauguel
/D. Hancko a L. Štetina odohrali za Spartu celý zápas, Štetina dostal v 90+2. minúte ŽK/

Bohemians 1905 - FK Teplice 4:0 (2:0)
Góly: 12. Jindřišek, 21. Hronek, 64. Nazarov (vlastný), 90+2. Vacek

SFC Opava - MFK Karviná 0:0
/K. Mondek (Opava) nastúpil v 56. min. - M. Janečka do 65. min., M. Bukata od 46. min., M. Čonka od 79. min., D. Guba (všetci Karviná) nastúpil v 90.+1 min./

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Gól: 50. Baluta
/K. Mészáros hral do 69. min., I. Schranz (obaja České Budějovice) nastúpil v 55. min. - J. Hromada (Liberec) nastúpil v 80. min./

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha Lukáš Štetina Dávid Hancko Adrian Guľa