Futbalová liga u susedov s veľkým uvoľnením: Na štadióne privítajú aj fanúšikov!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BUDAPEŠŤ - Maďarská futbalová liga sa krátko po reštarte sezóny po koronavíruse dočká aj divákoch na štadiónoch. Podľa rozhodnutia vlády môžu oddnes na športové podujatia v krajine aj fanúšikovia, ak budú dodržané stanovené opatrenia, medzi ktoré patria okrem iného povinný odstup najmenej meter a pol.

Povolenie ale platí len pre zápasy a súťaže, ktoré sa budú konať pod otvoreným nebom alebo len v čiastočne zastrešených areáloch. Pre hľadisko futbalových štadiónov to znamená, že kluby budú môcť využiť len zhruba každé štvrté miesto z kapacity.

Vedľa obsadené sedačky musia zostať ďalšie voľné, aby bol dodržaný odstup, sedieť sa nesmie ani priamo za sebou. "Keď sa ale pozrieme na doterajšie počty divákov, nebude to v porovnaní znamenať žiadnu veľkú zmenu," napísal portál 444.hu s odkazom na nízku návštevnosť futbalovej ligy.

Maďarská futbalová liga bola rovnako ako drvivá väčšina európskych súťaží prerušená v marci. Uplynulý víkend sa ale sezóna v krajine znovu rozbehla, zatiaľ sa hralo bez divákov.


Tagy: Maďarsko OTP bank liga

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/HINA/Miroslav LELAS

DISKUSIA