Messi otvorene o reštarte La Ligy: Bude to veľká výzva... Ako keby sme začínali odznova

Lionel Messi
Lionel Messi

MADRID - Sevillské derby medzi Betisom a FC by malo byť 11. júna prvým zápasom obnovenej španielskej futbalovej ligy, ktorú pozastavili pre pandémiu koronavírusu 12. marca. Na reštart futbalu sa nesmierne teší argentínsky kúzelník Barcelony Lionel Messi.

32-ročná hviezda futbalových trávnikov opísala svoje pocity spojené s návratom futbalu, ktorý sa bude hrať bez prítomnosti divákov. "Bude to také, ako keby sme začínali odznova. Je dobré, že za ten čas sa nám vrátili hráči, ktorí boli zranení. Každý tím to bude prežívať rôznym spôsobom. Hoci som nehral dva zápasy týždenne, snažil som sa trénovať každý deň. Najviac nám chýba zápasový rytmus, ale je to taká nová realita, s ktorou musíme žiť. Musíme byť na to pripravení. Dôležitá bude nálada v tíme. Snažíme sa byť v kotnakte, aby sme sa videli a rozprávali," uviedol Messi.

"Hrať za zatvorenými dverami bude veľká výzva. Na začiatku to bude určite divné, ale veľmi sa chceme vrátiť k súťažnému futbalu. Máme rovnakú prípravu ako na akýkoľvek zápas. Individuálne sa však musíme pripraviť, musíme sa psychicky nastaviť na hru bez fanúšikov. Hral som raz takýto zápas na Camp Nou a bolo to čudné. Samozrejme vzhľadom na momentálnu sitáciu vo svete je to pochopiteľné," dodal Argentínčan.

Messi sa vyjadril aj ku samotnej pandémii koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet. "Také niečo asi nikto neočakával, ale boli ľudia, ktorí hovorili, že globálne pandémie sa môžu z času na čas vyskytnúť. Nevedel som si prestaviť, že to môže mať taký vplyv na celý svet. Nie je jednoduché žiť s neistotou, najmä v takej výnimočnej situácii. Všetci sme si kládli otázku, kedy sa vrátime do práce a tréningov."


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Joan Monfort

DISKUSIA