Hyenistické komentáre fanúšikov: Synovi anglického futbalistu prajú koronavírus!

Troy Deeney (vpravo)
Troy Deeney (vpravo)

LONDÝN - Fanúšikovia anglického futbalového klubu FC Watford zjavne nemajú pochopenie pre výhrady Troya Deeneyho k návratu na tréningy. Kapitán mužstva odmietol spoločnú prípravu pre obavy o zdravie svojho syna.

Deeney uviedol, že jeho syn má dýchacie problémy, navyše pre farbu pleti údajne patrí k ohrozenej skupine obyvateľstva. Ľudia však na jeho argumenty zareagovali negatívne a prostredníctvom sociálnych sietí prajú jeho dieťaťu, aby sa nakazilo koronavírusom. "Videl som aj také komentáre. Je to ťažké, pretože ak na to odpoviete, tak ich iba posmelíte, aby pokračovali," povedal Deeney pre CNN.

V rozhovore tiež poukázal na zaujímavý paradox. V situácii, ktorá je náročná na psychiku, je dôležité o problémoch hovoriť, no verejné vyhlásenie sa môže veľmi rýchlo zvrtnúť: "Neustále nás nabádajú, aby sme o tom hovorili. Ja som prehovoril, podobne aj Danny Rose z Tottenhamu, no dočkali sme sa tvrdej kritiky."

V anglickom futbale pribudli prípady koronavírusu

Dvaja futbalisti anglického klubu FC Fulham mali pozitívne testy na nový koronavírus a sú v domácej izolácii. Odhalilo to ďalšie kolo testovaní v druhej najvyššej súťaži Championship. Okrem nich sa nakazil aj jeden ďalší zamestnanec, no zatiaľ nie je známe, z ktorého klubu. Informoval o tom portál BBC. Počas pondelka, utorka a stredy otestovali dokopy 1030 ľudí. Pri predošlých testoch mali pozitívne nálezy dvaja zamestnanci Hull City, no tím neprezradil, či ide o hráčov.

Kluby Championship sa v pondelok vrátili k bezkontaktnému tréningu a urobili tak ďalší krok k reštartu sezóny. Tú prerušili v marci po vypuknutí pandémie koronavírusu.


Tagy: Premier League Watford FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Tess Derry

DISKUSIA