Na Tour vyhral 30 etáp, aj tak v zostave na slávne preteky môže chýbať: Nemá zaručenú nomináciu!

Mark Cavendish v žltom drese
Mark Cavendish v žltom drese

LONDÝN - Britský cyklista Mark Cavendish nemá isté miesto v zostave stajne Bahrain-McLaren na tohtoročné preteky Tour de France. Vo štvrtok to vyhlásil generálny manažér tímu Rod Ellingworth.

Tridsaťpäťročný Cavendish má na konte 30 etapových prvenstiev na Tour, jeho predchádzajúce dve sezóny však poznačili zranenia a choroby. A keďže prebiehajúcu sezónu pre pandémiu koronavírusu prerušili už v marci, nemal šancu dokázať svoju pripravenosť a návrat formy.

"Nemá automaticky zaručenú nomináciu a ani on si to tak neželá. Nechce, aby to dostal zadarmo. Boli sme dohodnutí, že keď vyhrá nejaké podujatia, bude to stačiť. Nanešťastie sa veci zmenili a malé množstvo pretekov pred Tour znížilo jeho šancu ukázať, že je späť a na solídnej úrovni," povedal Ellingworth pre BBC. Preložená Tour de France by sa mala uskutočniť od 29. augusta do 20. septembra.

Šprintérsky špecialista podpísal s tímom Bahrain-McLaren vlani v októbri kontrakt na jednu sezónu. Dlhé roky patril medzi najrýchlejších v profesionálnom pelotóne, dokopy nazbieral 146 víťazstiev. Vyhral aj 15 etáp na Giro d'Italia, má titul majstra sveta z roku 2011 a dva roky predtým vyhral aj klasiku Miláno - San Remo. Od októbra 2016 však vyhral len dvakrát a jeho forma išla aj pre zdravotné problémy rapídne dolu.


Tagy: Mark Cavendish Bahrain-McLaren Rod Ellingworth

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena

DISKUSIA