Líder Sagan s Borou absolvuje zaujímavú prípravu: Tréningový kemp je na to ideálna príležitosť

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: profimedia.sk

BERLÍN - Cyklisti nemeckého tímu Bora-Hansgrohe na čele so Slovákom Petrom Saganom absolvujú v polovici júna predsezónny tréningový kemp v rakúskom stredisku Ötztal. Sústredenie v Tirolsku budú v čase pandémie koronavírusu sprevádzať prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia. Tím rozdelia na skupiny. Časť jazdcov bude ubytovaná v doline, časť v nadmorskej výške 2000 m.

Sagan by mal podľa medializovaných informácii v tomto roku štartovať na Tour de France a premiérovo v kariére aj na Giro d'Italia. Z jarných klasík, ktoré preložili na október, by mohol absolvovať preteky Miláno-San Remo. Vedenie Bory však tieto správy nepotvrdilo a uviedlo, že podrobný plán pretekov, na ktorých sa zúčastnia jednotliví jazdci, bude známy až počas kempu.

"V prvom rade sme veľmi šťastní, že môžeme opäť začať trénovať. Kemp poslúži na to, aby sa členovia nášho tímu opäť vrátili do každodenného života. Máme dva mesiace na to, aby sme sa pripravili na prvé preteky v obnovenej sezóne. Tréningový kemp je na to ideálna príležitosť, všetci sú veľmi motivovaní. Vďaka nášmu partnerstvu s Ötztalom budeme mať skvelé podmienky na prípravu v doline i v nadmorskej výške," uviedol pre portál cyclingnews.com manažér Bory Ralph Denk.

Podľa slov tímového lekára Jana-Niklasa Drosteho Bora úzko spolupracuje s Medzinárodnou cyklistickou úniou (UCI) na lekárskom protokole s cieľom odhaliť možné prípady ochorenia COVID-19 ešte pred začiatkom spoločnej prípravy. "Bora už pred vypuknutím koronakrízy kládla dôraz na zodpovedný prístup k zdravotnej starostlivosti o našich jazdcov a zamestnancov tímu. Teraz pribudli nové výzvy, no naše princípy sa nemenia," zdôraznil Droste.      

Viac o téme: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Ralph Denk
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články