Dvojnásobná olympijská víťazka donútená k predaju vecí: Chcem obhájiť titul, viem, čo je potrebné

Tianna Bartolettaová
Tianna Bartolettaová

PRAHA - Olympijská víťazka v diaľke Tianna Bartolettaová predáva trofeje z Diamantovej ligy, dresy, topánky a ďalšie veci. Peniaze chce okrem iného využiť na prípravu na olympijské hry, ktoré sa uskutočnia budúci rok v Tokiu.

Rovnako ako ostatným atlétom jej totiž kvôli zrušeniu pretekov v čase pandémie koronavírusu značne klesli príjmy. Na svojom webe dala do "garážového výpredaja" okrem iného trofeje za víťazstvo v Diamantovej lige 2014 a 2015. Tá druhá už je predaná, tá prvá je zhruba za 2000 dolárov stále k dispozícii.

"Dostávam veľa správ, prečo predávam všetky svoje veci. Mám k tomu pár poznámok: 1. Nie sú to ani zďaleka všetky moje veci. 2. Ako starnem, môj prístup k veciam sa zmenil. Žila som to, mám tie skúsenosti a medaily," napísala na twitteri.

Chcela ponúknuť svoje pamätné veci ďalším ľuďom, ale tiež získať peniaze. "Chcem obhájiť svoj olympijský titul. Viem, aké sú na to potrebné investície. Príjmy sú neisté nielen pre mňa, ale pre všetkých atlétov," poznamenala atlétka, ktorá na OH v Riu získala zlato nielen v diaľke, ale aj s americkou štafetou na 4x100 metrov. Popri tom je dvojnásobnou diaľkárskou majsterkou sveta z rokov 2005 a 2015.


Tagy: Tianna Bartolettaová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Matthias Schrader; Video: Twitter - Tianna Bartolettaová

DISKUSIA